Завершений проєкт

HALLI – хакатон для місцевого лідерства та інновацій

HALLI – Hackaton for Leadership in Local Innovations – всеукраїнський проєкт – інкубатор для виявлення, підтримки та впровадження інновацій на місцевому рівні. Для реалізації проєкту планується залучення лідерів з 1500 місцевих громад України у тандемі з професійною ІТ спільнотою, проєктними менеджерами та менторами, щоб втілити інноваційні ідеї. www.halli.org.ua

Ресурси проєкта

Місія проєкту

Розкрити потенціал регіональних лідерів розробляти та втілювати інноваційні ідеї – таким чином покращуючи життя людей, а також сприяючи зміцненню демократії, ефективного та прозорого врядування і популяризації України як країни новацій та креативу.

Цілі проєкту

Знайти місцевих лідерів з інноваційними рішеннями, IT/digital пропозиціями та креативними задумами, об’єднати їх в мережу активних “змінотворців” (“changemakers”) та допомогти втілити в життя їх корисні проєкти.

Що таке означає поняття «хакатон»?

Це поняття увійшло до вжитку наприкінці 90-х (англ. «hackathon», що є комбінацією слів «hack», що означає «хакер» та «marathon», у перекладі «марафон») для позначення зустрічей, які об’єднують фахівців різних напрямків у галузі програмування, які спільно напрацьовують певні ІТ ідеї, здійснюють їх промоцію, сприяють втіленню. Основна їх мета: стимулювати початківців у галузі розкривати свій потенціал та мотивувати втілювати їх ідеї.

Чому важливе стимулювання ідей саме на місцевому рівні:
  • Краще задовольняти потреби людей інтегруючи сучасні ІТ-рішення у повсякденне життя;
  • Соціальні інновації, розроблені у «вакуумі», мають труднощі з впровадженням, тому важливо стимулювати їх через мережі та інструменти хакатону;
  • Проєкт сприяє посиленню реформи децентралізації, яка розкриває широкий спектр можливостей. Органи місцевого самоврядування отримали багато додаткових повноважень, нових інструментів для управління на місцях. Впровадження інноваційних місцевих рішень дає можливість втілювати нові повноваження у найкращий спосіб.

Етапи проєкту:

Ідеї для учасників HALLI у напрямках:
  • Покращення доступу до послуг (у сферах житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, соціального забезпечення, тощо);
  • Вирішення екологічних проблем громади/регіону;
  • Підвищення прозорості діяльності місцевої влади та сприяння участі людей в процесі ухвалення рішень на місцевому рівні;
  • Підвищення інвестиційної привабливості регіону та покращення умов для ведення бізнесу;
  • Ваш варіант напрямку суспільно-корисної та інноваційної ідеї.

Для кого може бути цікавим HALLI:
  • представники громадянського суспільства та активні громадяни, які прагнуть якісних змін;
  • представники малого та середнього бізнесу;
  • науковці, студенти, активна молодь;
  • працівники креативних професій;
  • органи місцевого самоврядування, які готові підтримувати інновації та бути для них надійними партнерами.

HALLI в цифрах

  • 105 заявок
  • 3 Ідеатони
  • 1 Хакатон
  • 9 фіналістів, які отримали 100 у.о. на прототипування своєї ідеї
  • 3 переможці, які отримали 5000 на впровадження своєї ідеї
  • Понад 3000 000 грн  – залучених коштів учасниками для реалізації ідей та проєктів за нашої підтримки

          ПЕРЕМОЖЦІ ПРОЄКТУ

Команда ЗУМ

Команда SensyCry

Команда STEM-51

Відгуки про участь у проєкті

 

Ганна Гопко

Голова правління ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС», членкиня Відбіркової комісії проєкту HALLI

“Цей проєкт допоміг сформувати родину АНТС, бо ми бачили дуже тісну взаємодію та взаємодопомогу. Сподіваюся, що переможці ознаменують пришвидшення історичної Перемоги України.  HALLI – це більше ніж виявлення та впровадження інновацій на місцевому рівні, надання підтримки для впровадження проєктів, це взаємодія для Перемоги України».

Дмитро Карабчук

Засновник і виконавчий директор ГО «Лісові ініціативи у суспільство», член Відбіркової комісії, лектор, ментор проєкту HALLI

«Колеги із АНТС організували та успішно здійснили проєкт, який має надзвичайно потрібний формат для розбудови кращого життя в країні – формат вибору важливої ідеї і розуміння процесу її реалізації».

Наталія Склярська

Співзасновниця ГО «Соціальний Капітал», культурна менеджерка, спеціалістка з подієвого маркетингу та менеджменту, менторка проєкту HALLI

«Участь в проєкті стала для мене особисто джерелом сили та натхнення. Коли бачиш, скільки яскравих, розумних та відповідальних людей з усієї країни, попри війну не зупиняються в творенні кращого життя для власних громад, не залишається жодних сумнівів у нашій Перемозі».

Антоніна Загроцька

Менеджерка проєкту HALLI

«Для мене цей проєкт дуже багатогранний. Він про можливість допомагати людям розкривати свій потенціал, брати відповідальність та лідерство, щоб робити реальний внесок у поліпшення життя у громадах і так, крок за кроком, робити внесок у благополуччя держави, яка вже всьому світу довела, що це місце сильних та самобутніх людей. Коли проєкт тільки стартував, з хвилюванням очікувала кожну нову заявку, адже це було індикатором, що вдалося донести ідею, що це людям відгукується, що вони готові поділитися своїми задумами. Прийом заявок завершився на цифрі 105 заявок, у останній день складного, затьмареного пандемією, 2021 року…

Тоді ми не знали, що попереду ще більші виклики… Коли дзвонила кожному відібраному учаснику, так співпало, що напередодні Різдва, щоб повідомити про те, що вони пройшли на наступний етап і ми запрошуємо їх взяти участь в ідеатонах, чула багато вигуків: «Благая вість перед Різдвом!», «Чудова новина», «Ура! Нам вдалося, це вперше коли нас кудись відібрали!», «Це подарунок долі!»… Пізніше ми отримували від учасників наповнені надією і тихою радістю повідомлення з подякою, коли анонсували продовження проєкту наприкінці травня 2022 року, нашого проєкту, який вимушено перервався 24 лютого, у день, коли була запланована відкрита лекція Козака Шума про патріотичне виховання та приклад об’єднання зусиль громади для передачі традицій дітям. Для мене відновлення проєкту було ніби перемкнути режим від «затамовування подиху від жаху війни» до режиму «активація процесів для підсилення віри важливості внеску кожного у Перемогу та відновлення». З 15 команд-фіналістів, 12 продовжило з нами цей шлях у новому режимі. Цей проєкт у новій реальності значно перевищив його початковий задум.

У період з 24 лютого до «наприкінці травня» з більшістю учасників ми були на зв’яку. Вирішували силу-силенну питань як допомогти людям: від організації гуманітарної допомоги у найскладніші дні, до простого, але дуже важливого, підбадьорення один одного. Це мережування, яке не має терміну дії, як зазвичай має кожен проєкт, але стартувало воно саме з HALLI! Я щиро бажаю успіхів тим, хто став частиною нашого амбітного хакатону з відкритими дверима для усіх, і тим, хто має ідею, але має сумніви чи вона на часі. Якщо ви нею, ідеєю, живете і вона вас надихає, значить вона на часі, і треба розпочати шлях. Кожна людина, яка реалізує та інвестує свій потенціал в Україні є ресурсом для її відновлення, посилення та росту».

Наталія Тішкова

Асистентка проєкту HALLI

«HALLI для мене – це про безмежну віру в людей та їх можливості. Це коли не просто спостерігаєш, а й насамперед долучаєшся до процесу створення чогось принципового нового, що надихає, захоплює, а потім стає вже частиною тебе самого і далі ви з цим нероздільні. Мені випало на честь стати частиною команди та допомагати учасникам на їх шляху до реалізації ідей. Без сумніву, що 12 команд фіналістів – це 12 історій успіху, витримки, мужності діяти і рухатися вперед. Я відчуваю неймовірну синергію від взаємодії всіх причетних до проєкту, яка, особисто для мене, є великою рушійною силою!»

Юлія Попова

Лідерка команди ZW_Academy

«Участь у проєкті подарувала нові знайомства, нові знання і відкрила нові можливості. Про які я навіть не здогадувалась) Команда проєкту працювала так, що кожен, принаймні я особисто, відчули себе частинкою чогось великого, потужного – великої дружньої родини . Кожному з нас приділялося багато уваги: консультації, поради, корисна інформація, підтримка та й просто лайк чи сердечко під твоїм постом – це те, що дає сили і надихає працювати. Щиро вдячна!»

Віра Шелест

Лідерка команди ЗУМ

«HALLI – це більше, ніж хакатон і більше, ніж грантовий конкурс. HALLI  – це, в першу чергу, історія про цінності і горизонтальні зв’язки, про експертність і відповідальність. Прозвучить банально, але переможених тут немає. Мені здається, що після цього конкурсу ми всі збагачені і масштабовані: знаннями, контактами, розширенням обрію. HALLI – не проєкт, HALLI – це інструмент долучення до процесів, котрі прямо та істотно впливають на реальність. HALLI  – це відчуття себе, як частини сім’ї АНТС. Халлі – це історія про майбутнє українських громад, яке виникає тут і зараз, і всі ми ліпимо/формуємо/моделюємо його разом. HALLI  – це про любов і гідність, про життя попри всі випробування!»

Ліана Джанашия

Лідерка команди CupToU

«Дякую команді HALLI за організацію, навчання та співпрацю. Дякую за прекрасно організований та атмосферний Ідеатон в Полтаві! Було надихаюче спостерігати, що робить ГО ANTS для України під час війни, особливо Ганна Гопко! Велика вам повага і дякую!»

Ганна Старжевська

Лідерка команди КУБЕЙ

«Ви надали можливість здійснити мрію, повірили в нас, розкрили кожного члена команди через менторські сесії, навчили впевнено виступати на пітчингу. Дуже раді, що змогли прийняти участь в хакатоні!»

 

Ольга Кримова

Лідерка команди Медок

«Після місяців життя в умовах повномасштабної війни дякуємо проєкту, його організаторам, партнерам що відновили конкурс. Незважаючи на загрозу ракетних ударів по всій країні, ми будемо плани на майбутнє, адже розуміємо, що війна невдовзі закінчиться, і потрібні будуть ресурси для відновлення!»

Ірина Мацюк

Лідерка команди DigitalTer

«Щиро дякую за професійний підхід в організації даного проєкту. Ми прокачали навички, сформували багато скілів. Ментори просто супер! Вони змогли зрозуміти нашу ідею і дати дуже влучні та чіткі рекомендації. Ми щиро радіємо, що взяли участь у даному конкурсі! І з нетерпінням чекаємо на нові проєкти від Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С»!»

Ганна Новікова

Лідерка команди STEM-51

 «НALLI – це майданчик відкриттів неймовірних можливостей для українських ідей. Ідеятони в містах України стали не тільки способом представити свій проєкт, а ще й познайомитись з активними лідерами громад. Окрема подяка креативній команді менторів, кожен з них разом з ініціаторами прожив ідеї проєктів і додав до неї тільки найкращі апгрейди. Участь саме в такому форматі проєкту – це грунтовний досвід в сфері бюджетування, ІТ-складової, тендерних процедур і форми подачі своїх ідей! Дякую команді HALLI за щоденний супровід і підтримку місцевих лідерів!»

Переможці Ідеатону у Львові: 

  • команда «SencyCry» (м.Львів) із системою «Sency Cry», розумним пристроєм для визначення агресії за голосом та емоціями, який буде спрямовано на протидію насильству у публічних місцях, зокрема – школах.
  • Команда    «Блискавка» (м.Старокостянтинів) з ідеєю кур’єрської доставки «Блискавка», що є соціальним бізнесом, який спрямовуватиме не менше 10% прибутку на розвиток молоді та підтримку місцевого осередку «Пласт», а також – покращить доступ мешканців до послуг місцевого бізнесу, особливо під час карантинних обмежень
  • команда     «DigitalTer» (м.Теребовля) із проєктом центру цифрового навчання та коворкінгу «DIGITALTER». Даний простір буде створено для навчання цифровим навичкам, коворкінгу для реалізації цифрових продуктів. А також це буде місце, де кожна людина зможе отримати консультації з власних цифрових потреб. Проєкт матиме можливість бути інтегрованим у будь-яку громаду.
  • команда «Опора» (м.Рівне) з проєктом щодо розширення інформаційного ресурсу «RIVNE RADA BOT». Цей чат-бот у «Телеграмі», за допомогою якого кожен рівнянин може тримати у фокусі уваги всі дії міської влади та самостійно впливати  на якісні зміни у громаді.
  • команда «STEAM-innovation (Ліплявська ТГ) з проєктом розвитку обізнаності дітей і молоді у галузі робототехніки, а також з ідеєю інтегрування цього напрямку у навчальну програму

 

Переможці Ідеатону у Миколаєві:

  • команда «КУБЕЙ» (Кубейська ТГ)з проєктом, метою якого є створити освітню платформу туристично-культурного кластеру, об’єднавши елементи екології, культури, та ІТ-технології. Відкрити для світу традиційну локальну культуру Бессарабії та популяризувати регіон через освітню платформу туристично-культурного кластеру.
  • команда «STEAM-51» (м.Кривий Ріг) з ідеєю «STEAM-LAB» із навчання дітей технічному моделюванню, конструюванню та програмуванню.
  • команда «Агенти розвитку» (Широківська ТГ) з проєктом створення автоматичної системи фіксації та індивідуальних запитів на гуманітарну допомогу для ВПО.
  • команда Южненської школи бізнесу(м.Южне) з проєктом регіональної школи підприємців у Южному «від ідеї до готового бізнесу» з подальшим меторським та інформаційним супроводом. Проєкт орієнтований на жителів Южненської громади, які планують створити власний бізнес і шукають партнерів, інвесторів  та інформаційну підтримку.
  • команда «#Еко_пост» (Лиманська ТГ) з проєктом «#Еко_пост», що позиціонує себе як наступний крок до майбутнього без сміттєзвалищ, у  співпраці з активною молоддю через соціальне підприємництво та партнерство заради сталого розвитку. Мета проєкту – пропагування компостування, розвиток підприємницьких навичок серед молоді, мотивація до сортування органіки від твердих побутових відходів.

Переможці Ідеатону у Полтаві:

  • команда «ZW_Academy»(с.Новоселівка) з проєктом організації 4-місячного спеціалізованого навчально-практичного онлайн курсу зі сталого розвитку, проєктного менеджменту, комунікації та партисипації. Слухачі – посадові та службові особи ОМС, представники комунальних установ, навчальних закладів, ОСББ, громадських організацій, екологічного спрямування, екоактивісти.
  • команда «МедОК»(смт. Покровське) з проєктом: «Організація регіонального кластеру бджолярів для підвищення рентабельності індивідуальних пасік шляхом навчання пасічників веденню власної справи пасічників».
  • команда «ЗУМ»(смт.Ясногірка) та проєкт інтернет-сервісу для просування послуг та творчості митців Донеччини та Луганщини метою якого є розвиток креативної галузі регіону як фінансово успішної сфери. Цілі – зупинити відтік талановитої молоді з регіону в пошуках умов для творчої самореалізації та економічного успіху, переключити мислення з промислово-орієнтованого на підприємницьке, наповнення бюджету видатками.
  • команда «ЕкоВторСорт»(м.Черкаси) з екологічним стартапом для міста Черкаси (сайт, додаток, чат-бот), який допоможе людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку.
  • команда«CupToU» (м.Одеса) з проєктом першого в Одесі еко-сервісу, що допоможе зменшити кількість одноразового сміття від послуги напоїв з собою. Сервіс надасть змогу орендувати багаторазовий стакан ТO-GO одразу в кав’ярні, насолоджуватися кавою з собою екологічно, а потім повертати впродовж 7-ми днів в будь-який заклад системи, не прив’язуючись до місця оренди й отримувати депозит назад.

Команди-фіналісти діляться своїми здобутками

 STEM 51

Придбали комплекти програмованих електронних модулів та датчиків з широким спектром можливостей для учнів.  Вже готуються разом з учнями збирати власні прилади для вимірювання, сканування, фіксації даних, розуміти фізичну і математичну суть явищ, програмувати і складати власні STEAM-пристрої, «розумні теплиці» тощо.

CupToU

Втілили неймовірну фотосесію для еко-проєкту. Адже працюють над розробкою та просуванням системи використання багаторазових стаканів для напоїв To-Go в мережі кав’ярень Одеси.

DigitalTer

Придбали обладнання для  Центру цифрового розвитку Теребовлянської громади для формування жителям digital-навичок та компетенцій в умовах сучасного суспільства.

ZW_Academy

​ – поповнили 6 навчально-виховних закладів Новоселівської громади матеріалами екологічної тематики

– провели заходи для популяризації принципу «нуль відходів»

-підвищили рівень обізнаності дітей та молоді щодо сортування відходів.

Кубей

Створили ідентичність самої спільноти “Кубей”. Було розроблено логотип, що символізує головну ціль ідеї – зберегти культурну спадщину та відроджувати старовинні ремесла через онлайн-курси, для того щоб діти і молодь навчались і продовжували локальні традиції.

Команда SencyCry

Працюють над прототипуванням розумного пристрою для визначення агресії за голосом та емоціями

Проєкт реалізується за підтримки
Поділитись в соцмережах