У Братиславі відкрилася виставка «Азовсталь. Боротьба за свободу»

25 серпня у столиці Словаччини – Братиславі відкрилася виставка фоторобіт бійця полку «Азов» Дмитра Козацького (позивний «Орест»). 

Організатори виставки — це Український центр Перемоги у Словаччині, Мережа захисту національних інтересів (ANTS) у співпраці та за підтримки Посольства України в Словаччині та словацької організації BKIS.

«Спільно з партнерами ми презентували словацькій громаді роботи українського бійця полку «АЗОВ» Дмитра Козацького з позивним «Орест». Він керівник прес-служби полку «Азов», автор кадрів поранених бійців у польовому шпиталі на заводі «Азовсталь». Нині Дмитро в полоні. Ці фотографії він зробив, перебуваючи на «Азовсталі» під час важких боїв за свободу українського народу та Європи в цілому, — розповідає керівниця проєкту Наталія Веселова. — Наша мета – нагадати світові, що захисники Маріуполя досі у російському полоні і що ми боремося за те, щоб вони, і інші українські військовополонені, повернулися додому. Вони – приклад мужності та жертовності, адже з перших днів стояли на захисті рідної країни. Окрім, того, цією виставкою ми хочемо розвінчати міфи російської пропаганди, щодо того, що на Азовсталі були неонацисти. Хочемо донести словакам правду і розповісти, що захисники Маріуполя – це сміливі, мужні та відважні українці,  які були змушені залишити сім’ї та мирне життя заради того, щоб мир запанував на всьому європейському континенті».

Виставка проходить у одному з улюблених місць відпочинку містян за адресою: Tyršovo nábrežie, 851 01.

«Тим самим ми хочемо підкреслити, що таке спокійне та щасливе мирне життя і боронять наші захисники. І що вони нині вони виборюють не лише незалежність України, але і стоять на захисті миру у всьому світі», – завершила вона.

Виставка триватиме місяць.

Матеріал підготовлений у рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Поділитись в соцмережах