Завершений проєкт

ICUV – Міжнародний центр української перемоги

Міжнародний центр української перемоги (ICUV) був створений як відповідь на широке вторгнення Росії в Україну. Команда Мережі захисту національних інтересів “АНТС” розпочала свою роботу у Словаччині, нашим завданням є адвокація та відстоювання інтересів України на міжнародному рівні та підтримки дій, спрямованих на прискорення перемоги в короткостроковій та довгостроковій перспективі в різних вимірах, налагодження горизонтальних зв’язків між Україною та Словаччиною, які допоможуть Україні вистояти під час війни. Словаччина — країна, яка сусідує з Україною. Україна та Словаччина мають усі передумови для виведення відносин на якісно новий рівень. Саме тому присутність української громадськості на території України є надважливою.

Ресурси проєкта

Через війну всі члени ICUV змушені жити та працювати за кордоном, а тепер об’єднують свої зусилля для представлення інтересів України на міжнародній арені. Усі вони мають чітке розуміння нагальних потреб, які Україна має просувати вперед, добрі зв’язки із глобальними зацікавленими сторонами та партнерами, а також аналітичний досвід для суттєвої підтримки цієї діяльності.

Наші активності для перемоги

Робота із словацькою громадськістю

Через війну в Україні багато українців змушені виїхати за кордон в пошуках мирного неба. Відомо, що словацький кордон перетнуло понад 200 тисяч українців. Це досить серйозне навантаження на Словаччину, як економічно так і гуманітарно. Важливо, щоб словацьке суспільство не сприймало вороже українську націю, а навпаки. Тому робота ICUV Slovakia спрямовується на створення позитивного іміджу українського народу у словацького суспільства.

Боротьба з російської пропагандою

У Словаччині російська пропаганда розвинена на дуже високому рівні. Роками вона присутня на території Словаччини та вже має результати — частина людей вважають, що Україна сама винна у війні та спровокувала конфлікт. Завдання ICUV Slovakia показати правду словацькому народу та боротися з російськими наративами.

Налагодження горизонтальних зв’язків

Важливо знайти у Словаччині підтримку для України як серед громадськості, так і серед людей, які приймають рішення. Тому нові знайомства, налагодження контактів важливі для пришвидшення перемоги України.

 

 

Онлайн дискусія Міст додому

Проблематика освіти українських дітей під час війни гостро стоїть як в Україні так і у Словаччині, яка прийняла українських біженців. Задля збереження знань та навичок українських дітей та їх накопичення, зокрема здобуття нового досвіду у Словаччині, та коректної інтеграції дітей-біженців важливо об’єднатися представниками освіти в Україні та Словаччині, громадським організаціям, психологам, щоб напрацювати чіткі кроки роботи та взаємодії з травмованими українськими дітьми і допомогти їм здобути якісну освіту та, в майбутньому, сприяти поверненню цих дітей до України. Українська перемога — це не тільки повне повернення територій України, а також, повернення українських дітей на батьківщину, де вони зможуть продовжити освіту та використати її на благо своєї країни. Саме тому Український центр перемоги у Братиславі (Словаччина) (ICUV Slovakia) за сприяння Мережі захисту національних інтересів “АНТС” ініціювали дискусію “Міст додому. Освіта дітей-біженців під час війни та їх повернення у післявоєнну Україну.”

На демонстрації у Відні, що проходила під час Генеральної конференції International Atomic Energy Agency (IAEA) вимагали виключення Росії з Ради керуючих МАГАТЕ.

Вимагали під МАГАТЕ виключення Росії з Ради керуючих

Наталія Веселова, експертка у галузі соціальної політики та питань реінтеграції про виставку у Братиславі.

Документальний фільм про те як живуть люди у звільненому Ізюмі. Унікальні кадри міста після окупації.

Pozrite si život ľudí po oslobodení od ruskej okupácie na unikátnych filmových záberoch z Izia. Jeho autorom je vojenský súdruh Petro Shot. Prosím Zdieľaj.https://www.tyzden.sk/video/89748/zivot-ludi-po-oslobodeni-spod-ruskej-okupacie-jedinecne-filmove-zabery-z-iziumu/?ref=tit

Харизма UA у Словаччині

Харизма UA розповідає про лідерів, реформаторів, винахідників, управлінців, митців, підприємців, молоді, які змінюють Україну та надихають до позитивних змін! Проєкт громадської організації «Мережа захисту національних інтересів «АНТС» – з розкриття потенціалу України через історії успіху унікальних постатей, які показують тяглість харизми України як держави, що народжує лідерів в багатьох сферах національного та світового масштабу. Ми прагнемо продемонструвати лідерський потенціал українців – реформаторів, винахідників, управлінців, митців, підприємців, молоді, особливо в регіонах, та його вплив на розвиток держави та спільне майбутнє. Харизма UA завітала у Словаччину та зустріла там неймовірних людей. Серед них як українці, так і представники словацького суспільства. Кожна історія унікальна та потребує особливого ставлення. Герої Харизми із Словаччини — цвіт українського та словацького суспільства, це саме ті люди, які популяризують свою країну та створюють історію сьогодні.

Знайомтеся, це Ольга Плачкова та Романа Каклікова. Ольга – українка, Романа – словачка. Із перших днів повномасштабного вторгнення вони допомагають українцям. Проєкт Харизма.ua поспілкувався з цим прекрасним тандемом. Поговорили про Україні та українців, про підтримку словаків та руйнування стереотипів про нас за кордоном. Ведуча – Наталія Веселова, учасниця Мережі захисту національних інтересів “АНТС”. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Наталія Веселова – громадська діячка, співзасновниця добровольчого батальйону «Донбас», народна депутатка VIII скликання та учасниця Мережі захисту національних інтересів “АНТС”. У 2014 році Наталя стала внутрішньо переміщеною особою, коли її рідний Донецьк окупували російські війська. Сьогодні вона вдруге змушена тікати з дому, цього разу через повномасштабне вторгнення росії. Ми зустрілись у Словаччині і поспілкувались про підготовку України до війни, особливості менталітету російського народу, злочини проти людяності і важливість підтримки цивілізованим світом боротьби українців за свободу. Запрошуємо до перегляду! Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Віта Бартош – матір трьох дітей, українка, яка евакуювалась у Словаччину на початку повномасштабного вторгнення. Після тривалих роздумів про те, як допомогти своїй країні з-за кордону, Віта вирішила відновити свою викладацьку діяльність і започаткувала онлайн-школу з дизайну одягу для дітей. Такі заняття допомагають українським дітям оговтатись від пережитого, відволіктись і скерувати енергію у творчість. Про те, як відбувається навчання, як уроки сприяють збереженню української мови, яку реакцію у батьків викликають та про особисті переживання героїні – у цьому випуску. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Дмитро Левічев, фотограф і тренер з регбі, сам родом з Києва, а в Братиславі проживає вже майже 6 років. Після початку повномасштабного вторгнення Діма передбачив величезний потік дітей-біженців з України, тож вирішив створити для них безкоштовні тренування з регбі, щоб ті могли знайти нових друзів, відволіктись від усього пережитого та легше адаптуватись у новій країні. Чому регбі – універсальний спорт, як виглядають тренування, скільки дітей з України відвідують заняття, у яких змаганнях вже взяли участь та які плани у них на майбутнє – дивіться у цьому сюжеті. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Марина Сироватка – українська фотографиня, яка переїхала у Братиславу на початку російського вторгнення в Україну у 2014 році. Зараз жінка реалізує волонтерський фотопроєкт, створюючи красиві світлини для українських біженців, які евакуювались до Словаччини. Команда Мережі захисту національних інтересів АНТС зустрілась з Мариною і поговорила про особливості роботи фотографа за кордоном, адаптацію дітей до нових умов, найважчий волонтерський досвід та особисті переживання під час повномасштабної війни. “Фотографія була способом моєї внутрішньої еміграції, а зараз стала основною діяльністю. Я відчуваю себе на 100% українкою і вірю в перемогу моєї країни,” – поділилась Марина Сироватка. З роботами фотографині можна ознайомитись тут: https://www.vogue.com/photovogue/phot… Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Сфера книговидання зазнала значних змін внаслідок російської агресії: чимало друкарень піддались обстрілам, а працівники видавництв евакуювались у різні міста світу. Співзасновниця видавництва “Видавництво” Лілія Омельяненко тимчасово виїхала до Братислави і розповіла нам, як працює її справа в умовах війни. “Видавництво” є лідером українського книговидання у нішах, про існування яких мало хто знає. Ми поговорили про книги-бестселери, іноземний ринок, підтримку партнерів, особисті переживання та книжкові вподобання українців. Бажаємо приємного перегляду! Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

За даними УВКБ ООН на 1 червня, загалом з України від початку повномасштабної війни виїхало 6,983 млн осіб. Водночас в Україну, за даними ООН, з 28 лютого до 1 червня повернулось 2,102 млн людей без урахування даних Угорщини, РФ та Білорусі. Історія кожної сім’ї, яка евакуювалась за кордон, тікаючи від війни, – унікальна, але спільна своїм болем, переживаннями і втратами звичного способу життя. У цьому відео ми зібрали 3 історії матерів: Світлани, Лілії та Вікторії, які виїхали до Словаччини разом з дітьми. Чому прийняли таке рішення, з якими труднощами зіштовхнулися, як облаштувалися в новому місті та чи планують повертатися додому – дивіться у сюжеті.

Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Микола Неврев, українсько-словацький пекар, автор та фотограф, є одним із засновників проєкту Bake for Ukraine – Palyanytsya, де волонтери збирають кошти для забезпечення України продовольством під час війни. Сам Микола народився в Одесі, та вже кілька років мешкає у Братиславі і займається пекарською справою. Так полюбив це ремесло, що відкрив власну пекарню, де зараз працюють, окрім словаків, українські біженці. Ми поговорили про культуру хліба в Україні, популяризацію української випічки у світі та благодійну діяльність задля перемоги України.

Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Людмила Вербицька – засновниця ГО “Українсько-Словацька Ініціатива”. Мешкає у Словаччині вже 30 років. Ми поспілкувалися про допомогу українським біженцям, ставлення словаків до війни, культурну дипломатію та російську пропаганду у країнах Європи. “Україна ніколи не буде колонією”, – твердо сказала Людмила і пояснила чому. Запрошуємо до перегляду. Відеосюжет підготовлений в рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Milióny Ukrajincov našli prichýlenie za hranicami vďaka neľahostajným občanom susedných krajín . Adela Maksonová -Slovenka,majiteľka koniarní «Stajňa Cedos», ktorá zariadila penzión pre ukrajinské matky s deťmi, ktoré utekali pred vojnou.Doteraz tu býva skoro dvadsať rodín. Stretli sme sa s Adelou, aby sme vyjadrili vďaku za podporu Ukrajine v tak zložité obdobie a spýtať sa jej ohľadom hospodárstva , podporu zo strany EU, rady, ktoré sa môžu zísť ukrajinským roľníkom , názor Slovákov na vojnu v našom štáte ,rozširovanie ruskej propagandy na Západe a vyvrátenie stereotypov o Ukrajine v Európe. Rozhovor bol veľmi užitočný a dojímavý. Moderátorka -Natalia Veselova , účastníčka Siete ochrany národných záujmov “АNТS”. Videozáznam je pripravený v medziach projektu vytvorenia Centra spolupráce “Ukrajina-Slovensko” s podporou programu Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

The German Marshall Fund
Поділитись в соцмережах