15.06.2022

Дітям про війну: в Україні готується до друку книга «Діти повітряних тривог»

Видавництво «Видавництво» завершує ілюстрування  книжки української письменниці Лариси Денисенко «Діти повітряних тривог». Вже цього літа видання з’явиться у продажу.

Про це, в інтерв’ю для проекту «Харизма» розповіла власниця «Видавництва» Лілія Омельяненко.

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, виявилося, що у нас немає достатньо літератури, яка б розповіла дітям про цю війну. Хоча зрозуміло, що вона у нас вже йде вісім років, яка задокументована, і декілька століть та, яка не задокументована. Тим не менше бракує книжок про те, як говорити з дітьми на такі теми», – каже вона.

Омельяненко розповідає, що книга «Діти повітряних тривог була написана фактично за день.

«Написала її чудова Лариса Денисенко, яка є автором книжки «Майя та її мами». Лариса не могла виїхати з Києва, оскільки лишалася зі своїми хворими батьками. Під час повітряних тривог вони всі ховалися у коридорі своєї квартири. Можливості спускатися щоразу у бомбосховище не було, бо помешкання на досить високому поверсі. В один з перших днів повномасштабного вторгнення було багато повітряних тривог і Лариса майже увесь день просиділа в коридорі. Тоді вона і написала книгу «Діти повітряних тривог», – розповідає Лілія. – Це книжка про дітей з різних міст України, які знаходяться в різних ситуаціях під час бомбардувань: що вони роблять в бомбосховищах, як переживають цю ситуацію. Дуже сильна книжка. Ми вже фактично закінчили її ілюстрування і готуємо до друку. Ілюструє видання Олена Лондон».

Лілія Омельяненко додає:

«Ми розуміємо, що ця книга не для всіх. Можливо, для дітей, які це пережили, це буде травматичний досвід, або ж навпаки – та ситуація, коли вони її прочитають і відчують що не одні, бо є багато їх однолітків, які пережили те ж саме. Ця книжка була схвалена психологами. Інформація подана досить м’яко, щоб діти з певного віку могли її сприймати. Знаю, що в інших видавництвах також ведеться робота з підготовки до друку подібних книжок про війну».

Матеріал підготовлений у рамках проєкту створення Центру співпраці “Україна-Словаччина” за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Поділитись в соцмережах