Завершений проєкт

Російські активи як джерело для відновлення української економіки

Про проєкт: оцінка міжнародної юридичної бази для арешту, конфіскації та надання конфіскованих російських активів для відбудови України. Створення “міжнародної робочої групи” щодо юридичної бази для арешту та конфіскації російських активів.

600-750 мільярдів доларів — це сума збитків, які завдала росія Україні і кожного дня ця цифра неухильно зростає. Основні активи російських олігархів та близького оточення путіна знаходяться у Європі та США. То ж саме ці країни мають вжити правових заходів, щоб у рамках закону конфіскувати награбоване у росії на користь України.

Щодо приватної власності російських олігархів, то чинне законодавство європейських країн і США не передбачає механізмів їхньої конфіскації за підтримку міжнародних злочинів, від агресії до геноциду, що скоює Росія в Україні. Конфіскація можлива, якщо вони визнані винними у корупції.

Проте, можна застосувати механізм, де підставою для конфіскації може бути дотичність до злочинних кіл мафії. 

У нашому випадку можна було би здійснювати конфіскацію через зв’язок з Кремлем, який веде агресивну війну проти України, а також суттєву підтримку цієї війни. 

Світові лідери не раз заявляли, що Кремль повинен заплатити за агресію. Україна та деякі іноземні держави впровадили механізми конфіскації активів осіб, відповідальних за війну.

Проєкт Мережі ANTS передбачає:

  • Проведення аналізу рішень щодо санкцій щодо російських активів
  • Аналіз правових механізмів розшуку, арешту та конфіскації активів під санкції
  • Дослідження ефективністі запровадження санкцій щодо російських активів
  • Підвищення обізнаності щодо делікатних питань у контексті російських активів

Проєкт АНТС «Російські активи як джерело відновлення української економіки» реалізується у співпраці з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

 

Експертно-аналітичне дослідження  

КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ  ВПЛИВУ САНКЦІЙ ТА ВОЄННИХ ДІЙ РОСІЇ  НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ НА ЕКОНОМІКУ.

Експертно-аналітичне дослідження проведено з метою виявлення  тенденцій зміни ряду макроекономічних показників за рік повномасштабного  воєнного вторгнення росії на територію України.

Основні макроекономічні показники росії не вселяють багато  оптимізму щодо зменшення економічного потенціалу країни-агресора на  можливості продовжувати ведення кровопролитної війни.

Деталі дослідження: UKR.0-2426_Компаративний_аналіз_впливу_на_економіки

Діджитальна виставка Make Russia Pay

Партнер проєкту
Поділитись в соцмережах