Ініціатива і лідерство на економічному фронті мають бути реалізовані українцями

Співпраця з міжнародними інституціями це дуже важлива допомога, проте ініціатива і лідерство на економічному фронті мають бути реалізовані українцями.

«Рішення, які будуть стосуватися нашої країни, мають готуватися нами, тоді вони будуть сильними. Тоді, їх сприйме світова спільнота», – стверджує Віталій Мельничук,  Віце-президент інвестиційної компанії «КІНТО», доцент НаУКМА, народний депутат України першого скликання,  на виступі під чаc панельної дискусії «Фінанси країни-терориста: як конфіскувати?» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Напрям співпраці з міжнародними організаціями важливий, проте дуже суперечливий. Проблеми санкційного тиску повинні бути порушені глобально для вирішення через інституцію Ради безпеки ООН, у тому числі визнання росії агресором і відповідно винесення покарання за ті злочини. Але росія сьогодні в Раді безпеки. Більш того, на сьогодні навіть є головою.

Інструментом для такого санкційного тиску може стати рішення Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року щодо притягнення росії до відповідальності за агресію і стягнення репарацій. Відповідно, визначено і оприлюднено список цих країн, які голосували «за». Тому, пропоную за участю даних країн виробити колективний міжнародний договір із декларуванням спільних економічних та юридичних дій щодо  країни-агресора.

Співпраця з міжнародними інституціями – це дуже важлива допомога, проте ініціатива і лідерство на економічному фронті мають бути реалізовані українцями. Тому я пропоную створити урядову групу у складі у представників Мін’юсту, НАЗК, Міністерства фінансів, інших інституцій, науковців, громадських організацій, щоб відпрацьовувати пропозиції і, навіть проєкти законодавчих рішень. Такі пропозиції потрібно надавати  нашим партнерам. «Наші пропозиції мають бути конкретні, виважені. Адвокація таких рішень – це наступний крок, проте  і цю роботу робити перш за все нам», – відзначив Віталій Мельничук.

Поділитись в соцмережах