Завершений проєкт

Мережа сприяння відновлення доступу до здоров’я

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» розпочинає реалізацію проєкту «Мережа сприяння відновлення доступу до здоров’я», який спрямований вирішувати проблему обмеженої доступності медикаментів, виробів медичного призначення та адаптативних можливостей (консультацій) до реалій воєнного часу для фізичних осіб, що гостро цього потребують.

Ресурси проєкта
Мета проєкту

Сприяння вирішенні проблеми обмеженої доступності медикаментів, виробів медичного призначення та підвищення адаптативних можливостей (з допомогою консультацій) до реалій воєнного часу для осіб, що гостро цього потребують (ВПО, люди які перебувають в зоні активних бойових дій, волонтерів. які працюють з цими людьми).
У фокусі даного проєкту були територіальні громади, які найбільше постраждали від військового конфлікту та/або приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). У випадках, коли люди, яким була запланована адресна допомога, евакуювалися із міст свого перебування, їм надсилалася допомога у місце їх поточного перебування (без прив’язки до територіальної приналежності визначених областей).
Чому були обрані підопічні громади: у першому випадку громади/локальні ГО стикаються із нестачею через обмежену роботу аптечних, торговельних мереж, труднощами постачання до цих мереж медикаментів та виробів медичного призначення. Тому для них важливо отримати опіку та сталий супровід потреб від надійних партнерів для забезпечення мінімально необхідного доступу населення до медикаментів. У другому випадку, громади/локальні ГО зіштовхнулися із труднощами через різке підвищення кількості людей, які були змушені залишити свої домівки та знайти притулок у більш безпечних населених пунктах (як на тимчасовій (буферна зона з метою подальшого переїзду в інший населений пункт або за межі країни), так і на постійні основі (до врегулювання ситуації в Україні).

 

Завдання проєкту:
  • забезпечити/знизити бар’єри доступу до основних медикаментів, засобів першої допомоги для вразливих категорій населення;
  •  надати оптимальний та максимально швидкий спосіб логістичного забезпечення;
    у комунікації з громадами визначати їх потреби в динаміці для втілення сталих підходів до соціального забезпечення населення громад, які зазнали найбільших збитків та\або тих, які приймають ВПО.

Ми реалізовували завдання через:
– оперативні закупівлі необхідних товарів;
– організацію доставки гуманітарної допомоги туди, де її найбільше потребують;
– взаємодію з партнерськими організаціями, закладами охорони здоров’я у опрацюванні запитів на допомогу, логістичному супроводі, тощо задля можливого розширення проекту;
– формування платформи для надавачів та отримувачів гуманітарної допомоги, висвітлення діяльності та збору пожертв під потреби в гуманітарній допомозі;
– проведення 10-ти вебінарів-тренінгів: 5 з психологом для адаптації представників цільової аудиторії до нових реалій, зменшення рівня стресу, надання консультацій громадам як працювати з ВПО та формувати місцеві політики, враховуючи компонент охорони здоров`я; 5 з дієтологом, біотехнологом для забезпечення консультацій для людей з цукровим діабетом, для попередження виникнення цукрового діабету, профілактики серцево-судинних захворювань, рекомендації щодо виходу з тривалого вимушеного голодування в умовах війни та інші рекомендації щодо збереження здоров’я.

Проєкт реалізується за підтримки
Поділитись в соцмережах