Важливо постійно нагадувати світу про війну і про необхідність боротьби на всіх фронтах

У боротьбі з агресором на економічному фронті не можна обмежитись тільки колом експертів та діями державних інституцій. Важливо залучати громадськість, щоб процеси санкційного тиску рухалися.

На цьому наголосив Сергій Касянчук, Директор Представництва Світового Конґресу Українців в Україні на виступі під чаc панельної дискусії «Фінанси країни-терориста: як конфіскувати?» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Я представляю Світовий Конгрес Українців: власне, українські громади по світу, бо коли ми говоримо про санкції, ми говоримо про уряди, ми говоримо про парламенти, які повинні приймати рішення. Ми говоримо про міжнародні організації і тут правильно було згадати про «політичну волю», і це є ключовий момент. Тому у боротьбі на економічному фронті ми не можемо обмежитись тільки колом експертів, ми не можемо обмежитись тільки діями державних інституцій. Дуже важливо залучати громадськість, щоб процеси санкційного тиску рухалися. І тут дуже важлива роль є українських громад світу», – акцентував Сергій Касянчук.

Він зазначив, що яскравим прикладом, де є велика діаспора, потужний вплив української ідеї та розроблено конкретні рішення стала Канада.

«Хочу подякувати Олександрі Хичій. Канада – яскравий приклад, де є велика діаспора, де є потужний вплив української ідеї та розроблено конкретні рішення. Канада очолила світовий поступ економічного фронту, проте і у цій країні тривають певні внутрішні процеси. Наприклад, у випадку, коли канадський уряд прийняв рішення віддати турбіну Siemens, порушуючи власні санкції, Світовий конґрес українців подав позов до канадського суду через рішення уряду видати дозвіл на повернення до Німеччини відремонтованих компанією «Siemens Canada» турбін Північного потоку-1. Конгрес Українців Канади ініціював парламентські слухання. Експерти виступили, представили обгрунтування. Справу «Siemens Canada» потрібно розглядати як запобіжник до наступних «виключень».

На переконання Директора Представництва Світового Конґресу Українців в Україні важливо постійно і невтомно нагадувати світу про війну і про необхідність боротьби на всіх фронтах. Не слід забувати і про нематеріальну сторону реалізації санкцій.

 

«З перших днів війни ми ініціювали проект «United for Ukraine». Мільйони вимушених переселенців виїхали поза межі України. Ми говоримо про повернення грошей. А ми ще говоримо про повернення людей. Так сталося, що вони опинилися поза домівками у чужих країнах.  Ми зверталися до країн: «приміть, допоможіть». Країни це роблять, але що вони роблять – адаптують наших людей в свою економіку, в своє життя. І нам зараз тут, в Україні, потрібно  створити економічні умови для повернення цих людей, які отримали західний досвід, які отримали західні знання, вивчили мову, ознайомилися з технологіями».

Сергій Касянчук впевнено наголосив, що «Нам потрібно і ми дуже активно вже зараз працюємо над тим, щоб зберегти їхню ідентичність, щоб вони зберегли зв’язок з Україною, щоб потім їх повернути. Ми всі віримо, коли ми спільно прийдемо до Перемоги, ми зможемо повернути їх і спільно далі відбудовувати нашу країну!».

 

Поділитись в соцмережах