Немає сумнівів, що росія повинна заплатити

російська федерація, що веде загарбницьку війну проти нашої держави, повинна заплатити за шкоду, заподіяну Україні. Найлегше і найправильніше це робити з державних активів.

На цьому наголосив Павло Шеремета, член Правління Трансперенсі Інтернешнл Україна, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014), засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS) та Школи управління УКУ під чаc панельної дискусії «Фінанси країни-терориста: як конфіскувати?» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Немає сумнівів, що росія повинна заплатити. Я думаю, що суть тільки в тому, що найлегше і найправильніше це робити з державних активів. Ті, які заморожені в резервах центробанку росії», – сказав Павло Шеремета.

Для обґрунтування даного твердження Шеремета процитував дослідження та аргументацію, висловлену авторами Anders Aslund, Andrius Kubilius у книзі  «Recontraction, Reform, and EU Accession for Ukraine»[1]. У четвертій главі «Russia Must Pay War Reparations» автори відкидають тезу, що певні переживання з приводу долара чи євро можуть сповільнити світовий розвиток. Ми повинні більше переживати про варварство, яке зазнає Україна вже і зараз, бо це є більший ризик, «ніж ризик, який зараз є для долара і для євро».

Європейський Союз повинен прийняти необхідне відповідне законодавство про державне спонсорство тероризму. Окремі законодавчі акти  є розроблені, їх треба використати  і публічно оголосити росію спонсором тероризму. Ті випробування, через які проходить Україна, це навіть більше, ніж тероризм.

Це стане першим кроком до позбавлення міжнародного юридичного імунітету  російських державних активів і, відповідно, що це дозволить конфіскувати російське заморожені державні активи. І, відповідно, призначити  міжнародний трибунал.

Павло Шеремета підсумував свій виступ словами: «Отже, правова база є, аргументація є, шлях, що робити є: залишається це зробити».

Проєкт АНТС «Російські активи як джерело відновлення української економіки» реалізується у співпраці з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) (лого) за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)

 

Поділитись в соцмережах