Виставка #MakeRussiaPay в Брюсселі: українці закликають до конфіскації заморожених російських активів

У Брюсселі відбулася діджитал-виставка MAKE RUSSIA PAY. Вона організована Міжнародним центром української перемоги та Мережею захисту національних інтересів “АНТС” для того, щоб розповісти історію втрат, яких зазнала Україна у числах і даних, а також пояснити, чому саме і як Росія має заплатити за злочини своєї агресії вже зараз.

Контент виставки створений командою культурних менеджерів та кураторів, які походять з регіонів, що найбільше постраждали від війни. Це анімаційні ролики з зібраними даними про втрати України від війни та VR – від знищення літака “Мрія”, аеропортів, інфраструктури та домівок людей до пам’яток архітектури та освітніх закладів. Крім того, на виставці глядачі могли ознайомитися з інформацією про кількість заморожених російських активів та правові механізми і способи їх конфіскації. Це поєднання мистецтва, аналітики та емоційної складової.

Виставка є частиною великої адвокаційної кампанії #MakeRussiaPay, яку проводять українські громадські активісти з метою спрямування заморожених російських державних активів в Україну, щоб компенсувати завдані збитки та зупинити цю війну.

Задокументовані збитки станом на березень 2023 року сягнули $411 млрд. Лише руйнування росією Каховської дамби завдало Україні додаткових збитків майже на 14 мільярдів доларів. Тактика випаленої землі, яку застосовує росія у війні, щодня завдає незворотної шкоди українській економіці. Чим довше триває війна, тим більші втрати.

Настав час змусити росію заплатити за свої дії. Настав час використати заморожені активи російського центрального банку на суму близько 350 мільярдів доларів для відновлення України, компенсації збитків та оборони.

Поділитись в соцмережах