«АНТС» та Український центр перемоги передали для міні-бібліотек Словаччини близько 200 українських книг

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» та Український центр перемоги передали близько 200 українських книг для дітей та дорослих для міні-бібліотек Словаччини.

Про це повідомила керівниця проєкту Український центр перемоги у Словаччині Наталія Веселова.

«Тікаючи від війни українці, які опинилися закордоном, спочатку вирішують питання житла та працевлаштування. І після цього вже, звичайно, шукають якусь частинку України у своєму середовищі: звичайне спілкування зі співвітчизниками та культурні заходи. А ще дуже часто люди шукають і українські книжки. Закордоном це не так просто. Тому наша організація вирішила допомоги українським біженцям зберегти зв’язок з рідною країною, – каже вона. – Ми закупили близько 200 книг і вирішили передати їх культурним центрам, що надають допомогу українським біженцям у Словаччині. Один з них знаходиться на базі культурного центру Активіті у Тренчені. Він спочатку займався гуманітарною допомогою, а зараз перекваліфікувався на надання освітніх, консультаційних послуг і т.д.  Там же виникла ідея створити міні-бібліотеку, наша команда вирішила долучитися. У Тренчені проживає багато українців. Це переважно мами з дітьми, що втікали від війни. Частину книг ми передали туди. Це дозволить розрадити людей, познайомити з новим українськими книжками. Нині багато хто вивчає місцеву мову та культуру тієї країни де опинилися, тому так важливо мати українську книжку, яка стане тим місточком зв’язку з рідною країною».

Варто зазначити, що 127 книг українських авторів ми також передали у рамках проєкту громадській організації «Trenčín pomáha Ukrajine», яка знаходиться на базі культурного центру Активіті у Тренчині. Ще 73 книги передали власниці готелю Nad stajňou, що розташований у зоні верхової їзди Stajne Cedos у Ноздрковце, в якому проживає близько 50 біженців з України і відтепер вони мають власну міні-бібліотеку.

Матеріал підготовлений у рамках проєкту створення Центру співпраці «Україна-Словаччина» за підтримки програми Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund.

Поділитись в соцмережах