23.03.2023

Стартувала реєстрація на курс «Оцінка шкоди довкіллю від російської агресії»

Мережа захисту національних інтересів ANTS спільно із партнерами та платформою Prometheus розробили курс «Оцінка шкоди довкіллю від російської агресії».

Розробники курсу, наголошують на тому, що росія повинна заплатити за все, що вона знищила, включно з навколишнім середовищем.

«Недостатньо просто констатувати, що «росія скоює екологічні злочини». Нам потрібно довести це переконливими фактами та цифрами. Цей курс присвячений тому, щоб навчити учасників розраховувати збитки, завдані російською агресією довкіллю та природі. Ми зібрали провідних екологів, економістів та юристів, які навчать вас збирати та фіксувати докази, використовувати формули та застосовувати законодавство.  Наша цільова аудиторія – громади, місцеве самоврядування, власники бізнесу, спеціалісти державних та комунальних установ, науковці заповідників та національних парків, лісівники та водники, екологи, журналісти, блогери», – кажуть вони.

Так, учасники курсу навчаться правильно говорити про шкоду та втрати навколишньому середовищу, а також про підводні камені та виклики цієї теми, а ще отримають поради щодо розстановки пріоритетів, пошуку джерел інформації та багато іншого.

«Ми нарешті зробили це. Кілька місяців копіткої праці. І ще в яких умовах. В умовах цієї зими. Було чимало переговорів, нарад і довгих консультацій з освітніми платформами. Вирішальну крапку поставив Іван Приймаченко, керівник освітньої платформи Prometheus. З ним було напрочуд легко та приємно. Якось з’явилося відчуття, що що все вийде, – сказала координатор проєкту Олена Сас. – Нам дуже пощастило з викладачами. Склалася надзвичайна атмосфера співпраці, довіри, професіоналізму та готовності до роботи у надскладних умовах. Я відчуваю надзвичайну повагу до цих людей.

Це Оксана Абдулоєва – доцент Інституту біології та медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат біологічних наук, членкиня експертної групи з розроблення наукових рекомендацій до фіксації та оцінки. шкоди довкіллю від війни при Державній екологічній інспекції.

Сергій Панченко – начальник науково-дослідницького відділу Гетьманського національного природного парку, доктор біологічних наук.

Марія Ільїна – завідувач відділу екосистемного оцінювання природно-ресурсного потенціалу Інституту економіки  природокористування та сталого розвитку НАН України, доктор економічних наук.

Галина Левіна – юрист ГО «ЕкоПраво-Київ», кандидат юридичних наук.

Олег Листопад – журналіст, еколог, офіцер ЗСУ у відставці. Коли працюєш з такими професіоналами, людьми такого ґатунку, то у проєкта виростають крила і розсуваються горизонти».

Варто наголосити, що дослідження шкоди довкіллю внаслідок російської агресії допоможе громадам та установам отримати компенсації від держави та міжнародних донорів. Це також сприятиме якісній підготовці планів відновлення.

Зареєструватися на курс тут: https://cutt.ly/g4vJtlx

Поділитись в соцмережах