ЗСУ щодня доводять: Україна гідна бути частиною європейської спільноти

Українські військові не лише відстоюють незалежність та територіальну цілісність України, а і захищають всю Європу від безумства путінського режиму.

Таку думку висловила експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин між Україною та ЄС Марія Голуб.

«Україна гідна бути частиною європейської спільноти й це щодня доводять наші ЗСУ. Сьогодні ми у рази прискорили свою євроінтеграцію. Так, 28 лютого наша країна подала заявку на членство в ЄС, яка була прийнята в максимально короткі строки, за 7 днів. Це прецедент. Нас підтримали країни-члени. Так, поки що це виключно політична підтримка, бо є певні бюрократичні процедури. Варто підкреслити ще один важливий момент: окрім політичної підтримки, Україна отримала шалену підтримку самих громадян ЄС. Що це для нас означає? Європейська спільнота остаточно усвідомила: Україна – це Європа», – підкреслила вона.

Стати частиною європейської спільноти – це свідомий вибір українців.

«Треба сказати, що Україна завжди була частиною європейського простору з точки зору геополітичного розташування та власних цінностей. Тому, це є цілеспрямований ґрунтовний вибір  українського народу. Ми повертаємося туди, куди ми належимо – до європейської спільноти, – каже Марія Голуб. –  І метою приєднання, у нових реаліях війни та після перемоги, є посилення Європи, як би це не звучало».

Членство України – посилення безпеки та економічної міці усього континенту. Ми вже  частиною безпекового, культурного, економічного, політичного, та енергетичного простору ЄС. Відповідно,  членство є невід’ємним правом.

«Для України приєднання до ЄС означає, що країна пройшла низку потрібних, хоч і болючих, реформ та перетворень, які власне дозволяють нам по певним стандартам підтягнутися до рівня європейських, тобто уніфікувати їх. Відповідно наша мета приєднання – модернізація усіх сфер, серед яких економіка, енергетична сфера, митниця, безпека і т.д.  Є 6 основних переваг від членства України в ЄС:

  1. Правила чотирьох свобод: вільний рух капіталів, робочої сили, грошей, технологій. Ми – країна з величезним потенціалом. Доступ до новітніх технологій дасть можливість бути не просто житницею для всього світу, а інноваційним  хабом. І це величезна перевага від членства.
  2. Безпекові гарантії. Існують ключові підходи, які постійно покращують, модернізують та зміцнюють колективну безпеку.
  3. Плюси для бізнесу. Вітчизняна продукція є конкурентна. Членство відкриє повною мірою доступ до одного з найбагатших ринків світу – ринку ЄС, а це безліч можливостей для українського виробника. До речі, нас на європейських ринках і чекають, і побоюються саме через високу якість нашої продукції.
  4. Можливості для молоді. Не потрібно буде їхати за європейською освітою, технологіями. Бо вони вже будуть в Україні. Це стосується і наукової галузі, бо кошти на новітні розробки та дослідження виділятимуться з європейських фондів.
  5. Прозорість та високі стандарти життя. Один з прикладів: у Європі поширена програма бюджетів участі, де громадяни мають можливість самостійно формулювати пріоритети: куди підуть гроші платників податків. Медицина і пенсійне обслуговування тут функціонують за високими стандартами. Відповідно, це є персональна захищеність для людей.
  6. Доступ до структурних фондів для побудови нових аграрних та промислових ланцюгів. Це дасть нам змогу стати новим прогресивним економічним гігантом, це без перебільшення. Членство в ЄС відкриває доступ до європейських програм: інвестиційних, економічних та ін., які  зміцнюють економіки і роблять їх стійкими до криз та конкурентними.

До слова, нині Єврокомісія готує свій висновок щодо заявки України. А в Україну днями передали опитувальник для отримання статусу кандидата на вступ.

«Так, це є певні бюрократичні моменти, які займуть не один місяць, але приєднання до ЄС вже розпочалося і воно буде за досить швидкою процедурою», – сказала Марія Голуб.

Поділитись в соцмережах