06.04.2022

Вплив війни на продовольчу безпеку світу – брифінг в США

Внесок України в глобальне постачання продовольства еквівалентний тому аби прогодувати 400 мільйонів людей. Кожен другий-третій шматок хліба в Африці та на Близькому Сході виробляють з української пшениці.

Ганна Гопко, засновниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», Дар’я Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції, Марія Берлінська, ветеранка, засновниця жіночого ветеранського руху України та члени комітету Сенату США з сільського господарства сенатори Роджер Маршалл та Джоні Ернст 6 квітня 2022 року провели брифінг про вплив повномасштабного російського військового вторгнення в Україну на продовольчу безпеку у світі.

«Через глобальне військове вторгнення Росії в Україну світ зіткнеться з голодом, бунтами, міграцією біженців через скорочення постачання продовольства з України, оскільки світ не має інших альтернатив постачання пшениці», – Ганна Гопко.

Також учасники зазначили, що 95% українського продовольчого експорту становить саме  морський експорт. Але на сьогодні морські порти заблоковані через війну, торговельні судна зазнають нападу з боку РФ, Чорне море заміноване. «Розблокування морських портів України – ключ до світової продовольчої безпеки», – наголошує Ганна Гопко.

Roundtable with Senators Marshall, Ernst and Ukrainian women. (Official U.S. Senate photo by Dan Rios)

За словами учасників брифінгу заходами, які необхідно вжити терміново є:

  • Здійснення міжнародного тиску на Росію, ескалація проблеми через основних покупців продуктів харчування (Китай, Туреччина, Єгипет, Саудівська Аравія).
  • Впровадження ембарго та блокади російського морського експорту.
  • Надання Україні потужного протикорабельного озброєння.

Ганна Гопко також привезла в США український мед та печиво у вигляді серця з українським прапором, виготовлені родинним підприємством у Вінницькій області, чим продемонструвала, що Україна є не лише житницею, але і духовним центром світу.

Поділитись в соцмережах