Росія звикла використовувати інформаційну тишу для просування вигідних наративів – Максим Кияк

Російські пропагандистські ЗМІ продовжують ширити фейки.

Так, з початком контрнаступу наших військових на Херсонщині, вони почали публікувати матеріали про нібито провальний наступ українських захисників.

«Така поведінка з боку росії є цілком очікуваною, адже та звикла використовувати інформаційну тишу для просування вигідних наративів, – у цьому переконаний експерт з питань дезінформації та стратегічних комунікацій  Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Маким Кияк. – Ось і зараз, коли зберігається інформаційна тиша щодо контрнаступальних дій наших військових на Херсонському напрямку, росія робить все, щоби дискредитувати Україну та деморалізувати наших громадян. Але найбільше ці брехливі потуги традиційно спрямовані на внутрішню авдиторію росіян, можлива втрата Херсону для якої буде справжнім фіаско.

За словами експерта варто набратися терпіння і у жодному випадку не сприймати те, що подають російські псевдомедіа та телеграм-помийки.

«Такі складні військові операції не тривають протягом годин чи днів. На це можуть піти тижні чи, навіть, місяці, – каже він. – З одного боку, також не варто мати завищених очікувань. А, з іншого, необхідно відкинути зрадофільські настрої та дати ЗСУ і всім силам оборони України виконувати свою роботу. Адже ворог вкрай підступний, цинічний і професійний й озброєний він аж ніяк не луками та списами. Контратакувати, яка відомо, завжди набагато складніше, ніж тримати оборону. Разом із тим, Збройні Сили України, на відміну від ворога, вміють цінувати життя особового складу. Звісно, більшість відчуває втому та хоче якнайшвидшого результату. Проте, все ж варто набратися терпіння, послуговуватися офіційними джерелами інформації,  відкинути деструктивні думки та зосереджено робити для перемоги те, що вже робили до цього, але вдвічі більше та продуктивніше. Україна є приреченою на перемогу».

Варто зазначити, що західні фахівці ж назвали український контрнаступ злагодженим процесом, росіяни залишились без джерел постачання й реагують хаотично.

Україна змусила росіян реагувати та передислоковувати свої сили задля оборони. Окупанти змушені встановлювати пріоритети, виходячи з атак ЗСУ. Про це йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни за 30 серпня.

Поділитись в соцмережах