Японія має зробити все для ядерної безпеки світу, захистивши Україну – Ганна Гопко

Японія повинна зробити все для ядерної безпеки світу, захистивши Україну.

На цьому в ефірі «НВ» наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Для України надважливо, щоб під час головування Японії в G7 відбулася історична перемога України. І Японія має взяти на себе відповідальність для координації по зброї, по економічному тиску на агресора, по допомозі Україні. Для нашої країни, яка здала третій у світі ядерний потенціал  важливо, щоб японці, маючи певне моральне право апелювати до світу, тому, що росія продовжує ядерний шантаж. А це не тільки про потенційні загрози застосування ядерної зброї. Це ще і про те, що відбувається на Запорізькій АЕС. Це і про нові загрози наступу з Білорусі, – каже Ганна Гопко. – Україна для ядерного нерозповсюдження зробила дуже багато. І що натомість отримала? Вагання цивілізованого світу! Ми бачимо коли починається конкуренція. То наші друзі-поляки кажуть, що дадуть танки, то британці, то вже американці. Ми не це чекаємо. Ми чекаємо єдності. Чекаємо, коли нарешті вся зброя, яка нам необхідна для звільнення територій буде в Україні. Це не тільки танки. Це і винищувачі, і Атакамси і т.д.».

Очільниця «АНТС» наголосила, що якби Україна отримала вчасно достатню кількість зброї, то можна було б уникнути багатьох терористичних актів з боку росії, у тому числі і  ракетного удару по багатоповерхівці у Дніпрі.

«Коли почалися масовані обстріли українська делегація якраз була в Хіросімському меморіальному «Музеї Миру». З нами спілкувалися  представники найвпливовішого японського видання. Коли ми бачили кадри після першого застосування у світі атомної бомби проти Хіросіми, мене журналістка спитала, про те, які маю відчуття.  Я сказала, що це мені нагадало Маріуполь. Тобто вщент знищено місто. Насправді нас не можна здивувати цими кадрами, тому що українці уже 11 місяць несуть на собі тягар геноциду і апелюють до всього світу з благаннями дати більше зброї. Вона нам потрібна для того, щоб ворог нарешті програв, а потім – поніс справедливе покарання», – сказала вона.

Гопко зазначила, що конституція Японії забороняє, щоб їх сили оборони Японії застосовували за межами країнами і обмежує військові можливості військово-технічної співпраці.

«Тому ми кажемо про лідерство Японії для ядерної безпеки світу, для протидії енергетичному шантажу. Тут люди висловлюють величезне співчуття, підтримка України, більше ніж 80%. Я дуже сподіваюся, що будуть пришвидшені ті кроки, які є запізнілими уже в часі. Бо на 11 місяці геноциду, коли вже триває 10-й рік  агресія ми далі говоримо про загрозу нового наступу замість того, щоб говорити, що росія уже задихається від санкцій. Тому тут теж розглядають посилення санкцій. Але ще одне важливе питання – конфіскації. Для цього треба визнати росію державою-спонсором тероризму. Тому що держави-терористи не мають суверенного імунітету, і з ними поводять себе відповідно».

 

Ще кілька важливих моментів з розмови:

Про співпрацю з Японією

Ми з Японією маємо хороші відносини. Готується саміт. Сподіваюся, що президент України візьме у ньому участь і що буде до саміту візит прем’єра Японії в Україну. Японія багато робить проєктів. І після того як ми отримали статус кандидата, наше подальше членство в ЄС – це можливість певної синергії. Зважаючи на те, що в нас є критично важливі мінерали: літій, титан,  важливо, щоб Україна не розглядалась як донор сировини, а щоб була частиною в новітніх індустріях, де є передові технології.

Ми вдячні японцям за допомогу, яку вони надають. Так, з квітня були підписані угоди, здається, на 300 млн, потім ще на 400 млн допомоги. Це важливо для того, щоб ми могли фінансово, зважаючи на проблеми, які почалися із бізнесом всередині, забезпечити бюджет.

Але ще ми говоримо про їхні технології, наприклад, про виробництво дронів. Тому що уже в Україні є багато виробників, які зважаючи на те, що усі дрони випробовувані у війні можуть у перспективі обігнати навіть передові у цих технологіях країни. І вони це теж розуміють.

У нас була зустріч у міністерстві оборони Японії і ми проговорювали зокрема ряд питань на перспективу. Тому, що стосується військово-промислового комплексу, японці теж розуміють, що їм є чому повчитися в Україні. Також вони розуміють, яка загроза у Тихо-Індіанському регіоні, і зокрема у них, іншого авторитарного режиму, який можливо є торгівельним партнером зараз, але на перспективу вони не мають рожевих окулярів щодо безпекових загроз, який може нести Китай. Японці теж думають про їхні національні інтереси. І вони бачать як Південна Корея активно розвинула свій військово-промисловий комплекс і недавня угода з Польщею майже на 6 млрд. на спільне виробництво зброї.

Про головування Японії в G7 та Україну

Японія, яка почала головувати в G7 підняла питання про присутність України на саміті. Це дуже важливо. Зважаючи на те, що росія вже не є в G8, її звідти вишвирнули. Сподіваюся, що рф отримає ще жорсткіші економічні санкції. Ми тут говоримо про санкції і проти Росатому. Ми дуже сподіваємося, що Японія буде піднімати це питання.

І що стосується України, то це буде чи не вперше, коли вона братиме участь. Я думаю, що саме фізична присутність, не просто онлайн-виступ, вона є тут важлива. Я собі навіть так казала: Група Семи і Great Ukraine. І буде такий G8.

Після поразки росії ми повинні побудувати сучасну Україну. Можливо для когось вона буде конкурентом, але після провалу США в Афганістані, де Захід не впорався, їм важливо повернути цей моральний капітал, свій авторитет. Тому Great Ukraine має стати і економічною потугою з неймовірною армією, яка буде контрибутором глобальної безпеки, в перспективі як член НАТО.

Про росію і ядерний шантаж

Світ має дати конкретно по рукам росії через ядерний шантаж. Бо в інакшому випадку відкривається ящик Пандори. який є наднебезпечним. І тоді авторитарні режими, які мають ядерну зброю, почнуть диктувати порушення міжнародного права, руйнування світової архітектури безпеки. Саме тому Японія, яка пережила Хіросіму і Нагасакі, має моральне право апелювати і до МАГАТЕ, вимагаючи тиску на росію для того, щоб відбулося виведення російських військ із Запорізької АЕС. І щоб відбулося покарання там, де наші партнери вагаються. Ми тут якраз апелюємо: беріть відповідальність і лідерство, бо завтра інші ядерні держави такі як Північна Корея, Китай будуть використовувати той самий метод. Цього категорично не можна допустити. Ніколи.

Поділитись в соцмережах