Через війну частина сільгоспугідь на роки стануть непридатними для обробітку

Через бойові дії та їх наслідки чимала частина сільгоспугідь в Україні на роки стануть непридатними для обробітку. Це призведе до скорочення посівних площ в країні.

«Точну цифру, яка площа земель стане тимчасово непридатною для обробітку наразі назвати складно. Окрім того, ми не знаємо, яка ситуація на територіях, що під окупацією. Але чимало полів забруднені нерозірваними боєприпасами або заміновані. Окрім того, маємо ще і фізичне пошкодження родючого шару ґрунту через воронки від артилерійських обстрілів і ракетних ударів та пошкодження ґрунту різними видами військової техніки. І протидіяти цьому доведеться роками, — каже експерт з аграрних питань Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Роман Макухін. — Фрагменти боєприпасів вивільняють у навколишнє середовище важкі метали, які дістаються ґрунтових вод. Обробіток неможливий на таких ділянках».

І така ситуація – це не лише про непоправну шкоду українському довкіллю.

«Це ще і вплив на продовольчу безпеку. Бо на таких ділянках неможливо вирощувати сільськогосподарські культури. Через це фермери змушені скорочувати площу оброблюваних земель. Тому економічні втрати величезні, адже внаслідок вилучення земель з господарського обігу фермери не отримають дохід. До того ж розмінування та відновлення земель – це тривалий період і чималі кошти».

Вихід із ситуації треба шукати якнайшвидше, бо скорочення посівних площ посівних площ потягне не лише скорочення врожаїв, а й зменшення експорту, як наслідок Україна отримає менше валютної виручки, а світ не дотримає продовольства.

Варто зазначити, що втрачають дохід у цій ситуації і землевласники.

«Вони фактично втрачають дохід від оренди. Більшість фермерів орендують землю у пайщиків, або у громади. В обох випадках, довгострокові втрати землевласників мають бути включені до переліку вимог щодо майбутніх компенсацій», – каже експерт.

Поділитись в соцмережах