Майстер-план, як інструмент стратегічного планування

Що таке майстер-план та як він може допомогти громадам у відновленні.

Про це під час онлайн-вебінару «Відновлення міст, зруйнованих війною: досвід, виклики та можливості» розповіла Олена Рибак – виконавчий директор iC consulenten в Україні.

Майстер-план – це інструмент стратегічного планування, завдяки якому можна зрозуміти, якими є головні проблеми та визначити перелік пріоритетів в інвестиціях на наступні 20 років.

Так, наприклад, для відновлення Тростянця вже обрали майстер-план, який базуватиметься на принципах стійкості та сталості, за якими розвиваються міжнародні спільноти.

«Це документ про довгострокове планування, про стратегічне бачення. Він базується на існуючих стратегіях, наприклад, стратегія соціально-економічного розвитку. Тобто, ми не беремо і не створюємо щось нове. Ми, можна сказати, беремо все-все, що вже існує в містах і адаптуємо під виклики сьогодення», – каже Олена Рибак.

Вона наголосила на тому, що потрібно зробити краще, ніж було не виключати термінові пріоритети, але уникати «латання дірок».

«Швидко, але не якісно, це не матиме позитивного впливу на довгостроковий розвиток», – підкреслила вона.

Так, в основу майстер-плану лягають всі стратегічні речі, на відміну від генерального плану, який по факту є інженерним документом. У той час, як майстер-план – це формалізація комплексного бачення місцевості у майбутнього.

«Це певний такий суспільний договір проте, як і куди місто хоче розвиватися, в якому напрямку», – каже експерт.

Майстер-план – загальний документ, який дає напрямок і потребує деталізації.

«Під нього потрібно робити і бізнес-плани, і технічно-економічні обґрунтування, і т.д. Та принаймні стає зрозуміло в якому напрямку рухатись».

Наявність такого планування й інвестицій стане вагомим сигналом для людей, що хочуть повернутися, про те, що це майбутнє міста. Також важливі розрахунки для інвестиційного планування з певною пріоритезацією, але без термінових заходів.

Довідково: iC consulenten – інжинірингова, консалтингова компанія, що входить до австрійської групи iC. Представлена у більше ніж 100 країнах.

В Україні iC consulenten розпочала роботу в 2013 році. Серед її проектів – технагляд будівництва Запорізького мосту, впровадження систем керування трафіком у Львові, техпідтримка проекту енергомодернізації муніципальних будівель тощо.

 

Про проєкт:
Проєкт Мережі захисту національних інтересів АНТС “Відновлюємо Україну разом” реалізується за підтримки Європейського Союзу і має на меті налагодження ефективних процесів взаємодії між усіма ключовими агентами Відновлення України: органами державної та місцевої влади, міжнародними донорами та партнерами, експертними та професійними спільнотами, представниками громадянського суспільства.
Поділитись в соцмережах