08.02.2023

«Колективний Захід повинен мати єдине бачення української перемоги і план як її пришвидшити»

Ключове сьогодні – це єдине бачення української перемоги на Заході й чіткий план як її пришвидшити.

На цьому наголосила Ганна Гопко, очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», співзасновниця International Centre for Ukrainian Victory на прес-брифінгу «Виклики для України за кордоном: як США, ЄС та Азія допомагають Україні та що їм заважає», організованого International Centre for Ukrainian Victory.

«Це ключове, щоб на усіх форматах: G-7,  Рамштайн не було дискусій таких, які ми бачили із формуванням «танкової коаліції. Цей пінг-понг: хто має дати першим танки не прийнятний з точки зору втрат найкращих наших воїнів на полі бою. Має бути єдине розуміння української перемоги не лише в Україні, бо в нас воно є і серед влади, і громадянського суспільству. Колективний Захід теж повинен мати єдине бачення української перемоги і чіткий план як її пришвидшити», – сказала Ганна Гопко.

Саме тому однією з цілей-2023 для України є переконати Захід, що перемогу не можна відкладати на 2024 рік.

«Це важливо навіть і з точки зору продовольчої безпеки. Зараз ми готуємося до посівної й вже фермери прогнозують на 40% менше посіву. Що це значить? Мільйони голодних в країнах Африки. Саме тому ми зараз намагаємося переконати чому нам так потрібні ці F-16. Будемо продовжувати адвокацію. Ключове для нас – відтягування перемоги на десятому році війни небезпечне для усього світу: це питання глобальної продовольчої кризи, енергетики та наступу авторитаризму. Чим швидше ми переможемо, тим менше шансів, що розпочнуться нові війни».

Очільниця «АНТС» піл час виступу висловила думку, що боротьба між глобальними демократіями та авторитарними режимами ведеться за доступ до критичних мінералів, бо всі індустрії майбутнього вимагають ресурсів.

«Чому зараз точиться боротьба між глобальними демократіями та авторитарними режимами? За доступ до критичних мінералів. Всі індустрії майбутнього вимагають ресурсів. Із 30 критичних мінералів в Україні – 20. Тому після деокупації власних територій, Україна буде не просто сировинним донором чи придатком. І коли ми говоримо про план відновлення, то мова йде не лише про відбудову споруд, будівель, а й про відновлення цілих інституцій»

Співзасновниця International Centre for Ukrainian Victory розповіла про свій досвід адвокації в Тайвані, Південній Кореї та Японії, і наголосила чому важливо працювати з демократіями та що ми втрачаємо, не звертаючи уваги на ці країни.

«Україні варто посилювати співпрацю із Японією, Південною Кореєю та з Тайванем, зважаючи на передові технології, фінансові ресурси та військово-промислові потужності. Зокрема, Японія з 2023 починає головування в G7 та роботу як непостійний член РБ ООН на два роки, Південна Корея і Тайвань як азійські оплоти західної цивілізації можуть дати Україні надсучасні технології та ресурси для відновлення, відбудови зруйнованих міст, індустрій», – зазначила Ганна Гопко. – 2023 рік ми почали зі стратегічних візитів. Наприклад, до Японії, оскільки вона головує тепер у G-7. Під час адвокаційної поїздки відвідали Хіросіму, де і пройде саміт G-7. Хіросіма – дуже символічне місто і не тільки тому що звідти родом прем’єр Японії. На це місто вперше у світі у 1945 році була скинута атомна бомба, тому важливо через головуванні Японії в G-7 порушити питання ядерної безпеки світу. Насправді японська сторона чітко усвідомлює геополітичне значення української перемоги. І нам не потрібно було переконувати чому нам необхідна повноцінна перемога з відновленням кордонів 1991 року».

Ганна Гопко наголосила на тому, що важливими є не просто відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, а і деімперіалізація ворога.

«На Мюнхенській безпековій конференції буде презентовано дуже стратегічний документ, який підготувала українська спільнота, щодо деімперіалізації росії. Це один зі спільних продуктів нашого центру, до якого входять експерти з різних організацій».

Зазначимо, що з початку повномасштабного вторгнення усі експертки ICUV працюють над залученням міжнародної підтримки для України у сферах:

  • збройної допомоги;
  • створення спеціального трибуналу та покарання росії за воєнні злочини;
  • боротьби з ядерним тероризмом та збереженню енергосистеми України;
  • конфіскації російських активів;
  • посилення санкцій проти росії;
  • прискорення євроінтеграції України.
Поділитись в соцмережах