Ніхто більше не може залишатися нейтральним «між вогнем і вогнеборцями» – Марія Голуб

Зараз, коли ЄС зіштовхується з найбільшим викликом у своїй історії, нам, як ніколи раніше, потрібно більше «амбасадорів» європейських цінностей, які не допустять жодного відхилення від наших спільних цілей і принципів європейської єдності.

На цьому наголошує Марія Голуб, експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин з ЄС Мережі захисту національних інтересів «АНТС».

«Повномасштабна війна росії проти України чітко показала, що немає жодних сумнівів і ніхто більше не може залишатися нейтральним «між вогнем і тими, хто бореться з вогнем». Перше і головне, що може зробити «колективний Захід» – рішуче допомогти Україні перемогти швидше! – каже Марія Голуб.

Вона підкреслює, що в умовах коли формується майбутній каркас усього Європейського Союзу, – а формується він передусім зараз, на полі битви між Харковом і Херсоном, час нагадати, що геополітично сильним ЄС буде тоді, коли там будуть прийматись конкретні рішення, дії та буде стратегічне бачення.

«Отже, для подальшого посилення своїх геополітичних повноважень, ЄС має переглянути та активізувати свою політику розширення в пріоритному порядку. І з цього приводу не можу не зазначити, що за останні роки Україна вже багато чого досягла в плані політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом. Україна обрала і продовжує йти амбітним шляхом реформ, навіть за дуже складних обставин, – каже експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин з ЄС. – Тому ми і далі наголошуємо, що рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС у червні цього року було заслуженим визнанням вже досягнутого прогресу. Це великий спільний виклик, оскільки реформи вимагають часу, волі та ресурсів – і ЄС має запропонувати більш надійний пакет допомоги, оснащений кращими інструментами та стимулами – той, який відповідає викликам і амбіціям України. Майбутнє членство в ЄС – це ідея, яка об’єднує всю Україну і має підтримку в усіх без винятку регіонах країни. Рекордні 90% українців підтримують євроінтеграцію. І це найкраща основа майбутнього відродження та повоєнного розвитку України».

Голуб наголошує, що майбутня реконструкція має бути нашим спільним пріоритетом і великими амбіціями щодо перетворення України на провідну регіональну економіку, засновану на відкриттях та інноваціях.

«Потрібне бачення – яку країну ми хочемо відбудувати? Як зробити, щоб українцям жилося краще? Скільки нам потрібно і як отримати потрібні гроші? Це все вимагає обдуманої та відвертої розмови».

Україна є ключовим елементом у розбудові нової, сильної, стійкішої та стабільнішої Європи.

«У цьому відношенні інвестиції в нашу колективну оборону ЄС повинні відповідати риториці. За словами мають йти дії. Європа повинна рухатися до справжнього Союзу безпеки та оборони, до якого входить і Україна. Це не лише бажано, це  – потрібно робити! Розділена Європа без чіткого стратегічного напрямку – це був би подарунок Росії та іншим глобальним акторам, які хочуть перевернути нинішній міжнародний порядок. Мені дуже ясно одне: у нас є всі засоби, щоб перетворити виклики сьогодення на можливості, але це станеться лише якщо ми об’єднаємось, дамо колективну відповідь на виклики і ніколи не втрачатимемо з уваги цінності, які тримали нас разом навіть під час найважчі часи», – підсумувала вона.

Поділитись в соцмережах