24.06.2023

Учасниця «АНТС» стала почесною гостею «Libraries Connected Annual Seminar 2023 – Connecting Communities»

Учасниця Мережі «АНТС» Люсьєна Шум стала почесною гостею щорічної британської конференції асоціації бібліотек «Libraries Connected Annual Seminar 2023 – Connecting Communities».

«Це захід на якому щороку збираються бібліотекарі з усієї Великобританії, є представники різних державних інституцій. Тут бібліотечна спільнота обмінюється досвідом та кращими практиками. Я стала гостею секції «Міжнародна співпраця». Британським колегам розповіла про те, з якими викликами та проблемами зіштовхуються українські бібліотеки під час повномасштабного вторгнення, про неодноразові факти знищення української книги окупантами. Розповіла про загальну ситуацію в нашій країні, аби вони були у контексті усіх подій», – каже Люсьєна Шум. –  «Також поділилася успішними кейсами і розповіла, який внесок бібліотеки країни роблять для наближення перемоги: підтримують військових та внутрішньо переміщених українців, організовують у себе волонтерські штаби, збирають гуманітарну допомогу для постраждалих регіонів тощо. До того ж бібліотекарі не пасують задніх і в культурній дипломатії. Активно виступають на конференціях, комунікують з колегами та борються з російською пропагандою в середині та зовні країни. Росія нині на окупованих територіях знищує все українське – книги, школи, культуру загалом. Вона б’є прицільно не лише по об’єктам критичної, а й культурної інфраструктури».

Також під час свого виступу експертка наголосила, що українська перемога в інтересах усього світу, а для її пришвидшення необхідно аби Україна отримала усю необхідну допомогу для звільнення своїх територій, зброю та була запрошена до Північноатлантичного Альянсу.

Поділитись в соцмережах