Генератор у кожну українську громаду!  Розпочинаємо кампанію «Des Lumières pour l’Hiver» (Вогні для зими)

Спільно з партнерами із Франції, організаціями Stand with Ukraine, U4U розпочали кампанію «Des Lumières pour l’Hiver» (Вогні для зими): генератори від французьких міст для українських громад. Ціль кампанії залучити партнерів, які подарують українській громаді генератор та допоможуть пережити зиму в теплі і зі світлом.

Як відомо, режим Володимира Путіна кілька місяців проводить атаки на українські енергомережі та комунальне тепло. Росія прагне вчинити холодомор в Україні. Так, під час відступу з Херсона російська армія ретельно знищила всю електромережу міста, а також мережу гарячої води. Окрім того після обстрілів 23.11.2022 українці змушені сидіти без світла та тепла і коли воно відновиться — досі не відомо. Особливо критична ситуація із закладами освіти, медичними закладами. 

Під час нашої адвокаційної поїздки в Україну, зокрема міста Луцьк, Рівне та Київ (22.10.2022 – 25.10.2022), ми побачили, що потреба регіонів у генераторах є надзвичайно важливою. Українське міністерство заявило, що потреба становить близько 25 тисяч генераторів, а за наявною інформацією було поставлено лише 700. Подальші атаки щодня руйнують інфраструктуру, що вимагає від нас набагато швидких дій.

Разом із французькою неурядовими організаціями Stand With Ukraine, U4U  ми розпочали цю кампанію, щоб допомогти громадам доставити генератори та підтримати український народ у його боротьбі за виживання. Ми закликали кожну французьку громаду доставити принаймні один генератор для соціальної інфраструктури в громади України, просячи їх надіслати електричні генератори, які дозволять принаймні опалювати важливі громадські будівлі: лікарні, школи, пологові будинки, житло, мерії та допомогти найбільш нужденним.

Ініціативу підтримують AMF (Асоціація мерів Франції), органи державної влади України та, зокрема, Посольство України у Франції.

Ця кампанія включає:

– Допомогу у закупівлі французькими муніципалітетами генератора для визначених українських громад.

– Логістичний аспект і встановлення обладнання: від транспортування до місця, проходження митниці й до розміщення генератора в громаді-бенефіціарі.

– Також пропонується обмін листами, відео та відеоконференція з обраними посадовими особами громади, якій надається допомога, а також відбудова громад, які отримують допомогу, для мерів, які бажають це зробити.

Цей проект передбачає фундаментальну моральну підтримку людей в Україні.

Закликаємо наших колег «Єдині за Україну» закликати до створення подібної ініціативи у вашій країні! Якщо ви готові почати діяти, будь ласка, висловіть свою зацікавленість, написавши на kateryna.musiienko@europarl.europa.eu, і ми поділимося з вами документами щодо потреб міст в Україні.

Тим часом ви можете стежити за цією кампанією в соціальних мережах за допомогою # #DesLumièresPourLHiver

 

Поділитись в соцмережах