Перемога України важлива для всього світу

Швидка українська перемога важлива для всього світу, тому важливо пришвидшити постачання зброї.

Голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко розповіла в ефірі «НВ» про пріоритети у роботі Міжнародного центру української перемоги.

Центр української перемоги об’єднав ключових експертів у різних сферах: Центр Протидії Корупції, Громадянська мережа «ОПОРА», Мережа захисту національних інтересів «АНТС», Центр «Нова Європа» та інші працюють заради перемоги на міжнародному фронті.

«Це все люди, які мають репутацію, довіру, мають досвід у міжнародній політиці. Вони вміють говорити й пояснювати. Представники цих організацій відвідують столиці ЄС і в ключових кабінетах, де приймаються доленосні рішення, доносять та пояснюють чому українська перемога важлива для всього світу, і які  в нас є пріоритети  та переконують світових лідерів допомогти Україні здобути перемогу в цій війні швидко», –  сказала вона.

П’ять ключових пріоритетів у роботі Міжнародного центру перемоги.

1. Пришвидшити постачання наступальної зброї, яка має кардинально змінити ситуацію на полі бою.

«Ми пройшли перший етап війни, коли не дозволили бліцкригу захопити Київ. Зараз у нас нові окуповані території їх треба звільняти та не дозволяти армії рф на східному напрямку відвойовувати території».

2. Пояснити світу що таке українська перемога та як ми її бачимо.

«Важливо пояснювати світу: що таке українська перемога та як ми бачимо її і чому повне відтворення цілісності в кордонах 91 року – в інтересах заходу. Це одне з ключових завдань».

3. Україна не поступиться територіями задля збереження обличчя путіну.

«Під час зустрічей у Берліні, мене дуже стривожила фраза в МЗС: “Ви ж розумієте, треба зробити так, щоб Україна виграла, а росія не програла.” Не можна думати про те, як зберегти обличчя путіну та не втратити довіру до західного світу, до інституцій, які були створені після Другої світової війни задля забезпечення миру та стабільності. Російська агентура включила всі свої можливості, вони їздять по ключових столицях ЄС та поширюють ідею “не треба принижувати та ображати путіна, бо він може застосувати тактичні ядерні ракети”. Проте я пояснювала, що 8 років спроб умиротворення агресора призвели до повномасштабного вторгнення».

4. Надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 року.

«Наданням статусу кандидата Україні, країни ЄС покажуть путіну, що Україна не сіра зона, не буферна. Це продемонструє те, що ЄС бачить Україну в перспективі членом своєї сім’ї й вони нарешті визначилися, бо після 30 років відтворення державності ми ніколи не бачили чіткості.

 …У Берліні, Брюсселі та Парижі нам було дуже важливо пояснити, що чим швидше буде українська перемога, тим менше економіки західних суспільств зазнаватимуть втрат, тим питання глобальної продовольчої кризи глобальної, від якої вже страждають країни Азії та Африки, швидше вирішиться».

5. Не дозволити війні в Україні стати затяжною.

«Зараз важливо бути реалістами. Нині червень-липень – вікно можливостей і наше завдання дотискати деморалізовану рф. Для цього потрібно отримувати всю необхідну зброю, щоб війна не стала затяжною. Тому зараз нам потрібна трансатлантична співпраця, єдність в середині ЄС та пришвидшення постачання зброї».

Поділитись в соцмережах