Вірменія проти навчань ОДКБ? Це сигнал керованій зовні білорусі – Юлія Вусенко

Відмова Вірменії проводити військові навчання країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у 2023 році це сигнал керованій зовні білорусі.

На цьому в ефірі «5 каналу» наголосила учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Юлія Вусенко.

«Заява Вірменії для нас і для поневолених народів, які є в середині рф – гарний сигнал. До того ж це додатковий тій самій Білорусі. Бо як ми бачимо вона є сьогодні повністю керована зовні, – каже Юлія Вусенко. – Завдяки таким заявам станом на сьогодні багато колишніх союзників росії, які десь у чомусь вбачають загрози з боку рф, по-іншому розцінюватимуть ситуацію. Відповідно, це дає чіткий сигнал, що перемога України у цій війні – це не лише відновлення територіальної цілісності та здійснення реформ у середині, а це і новий геополітичний порядок світу, який буде в подальшому і впливати на те, який формат росії ми отримаємо після перемоги. Наша країна, хоча і величезною ціною, та все ж здобуде абсолютну перемогу. І маю надію, що в подальшому ми отримаємо інший формат сусіда, який буде чітко усвідомлювати, що не можна силою надиктовувати світу як і кому жити…»

Хорошим сигналом для України, за словами учасниці «АНТС», є візит Міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок до Харкова

«Я думаю, що цей візит свідчить про готовність ЄС та наших партнерів оцінити реально ситуацію, яка склалася в Україні й перейти до передачі озброєння, якого не вистачає нам тривалий період часу. Бо якщо бути відвертими, ми декларували вже не раз і закликали наших партнерів говорити з нами однією мовою і розуміти, що відбувається. Тому такі візити дозволяють показати реальну картину: чому мільйони людей на сьогодні потребують евакуації, в чому проблема української армії і якої зброї їй не вистачає. Ми тривалий період говорили про необхідність надання нам, наприклад танків «Леопардів». І, власне, такі візити говорять про непохитність наших партнерів та готовність давати Україні те озброєння, яке потрібне для зменшення втрат і наближення перемоги. І я маю надію, що ця подія матиме хороші наслідки – наблизить перемогу».

Ще одним хорошим сигналом експертка називає підписання нової декларації про співпрацю між НАТО та ЄС, яка поглиблює стратегічне партнерство альянсу та Євросоюзу.

«Це дійсно важливі документи, які декларують вкотре, що ЄС та НАТО не будуть зупинятися до поки в Україні не настане мир, і допоки не буде виведена зброя рф. Окрім того, потрібно посилювати санкції, наприклад, для Білорусі. Я схиляюся до того, що увесь світ повинен розуміти – глобально Білорусь вступила у цю війну від самого початку. Адже обстріли українських територій, які йдуть з Білорусі – це очевидні речі. Тому ті санкції, які озвучують представники ЄС – це ще один прояв готовності і розуміння того, що увесь світ усвідомлює: за Білоруссю стоїть росія. Ця країна бере участь у війні на рівні з росією. Те саме стосується Ірану. І ми усвідомлюємо велику кількість загроз у зв’язку з постачанням їх зброї. Тому санкції треба підсилювати. Сподіваюся у подальшому будемо бачити ідентичне відношення і до Ірану, і Білорусі. Ці країни воюють і фактично зазіхають на встановлені світові порядки. Тому, щоб ізолювати їх ми повинні говорити про підтримку відповідних інструментів».

Поділитись в соцмережах