14.11.2022

Реформа виконавчої влади має передбачати перегляд функцій держави, зменшення бюрократизації рішень і діджиталізацію процесів

В Україні планують переформатувати Кабінет міністрів. Кінцевої концепції даної реформи уряду ще немає, проте, швидше за все, її проведуть наступного року.

Реформа виконавчої влади, що готується, передбачає не лише зміну структури Кабміну, а й суттєве скорочення штатів. Частково це пов’язано із загальною діджиталізацією сучасного суспільства.

«Коли відповідна функція може виконуватися в автоматичному режимі за допомогою програмних засобів, алгоритмів, то в даному випадку може бути скорочений людський ресурс, оскільки не потрібна така кількість людей», – пояснює у коментарі «Апострофу» Ілля Несходовський.

Це, до речі, вписується у контекст того, що, як повідомляється, одним із головних лобістів реформи є міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Раніше, нібито, головний «діджиталізатор» країни пропонував скоротити держапарат на 100 тисяч осіб. У тому варіанті реформи, який обговорюється зараз, кількість звільнених співробітників має становити приблизно 65 тисяч, але й це зовсім немаленька цифра. Лише у Києві, де знаходяться офіси центральних органів виконавчої влади, можуть звільнити близько 15 тисяч людей. Відповідно, у регіонах роботу втратять приблизно 50 тисяч працівників.

Ілля Несходовський не бачить у цьому трагедії, наголошуючи, що люди, які будуть звільнені в ході реформи, отримають вихідну допомогу у розмірі двомісячної зарплати. За його словами, в них буде час для пошуку нової роботи, у тому числі через, у разі потреби, перекваліфікацію.

«Міністерства не є центрами з виплати соціальної допомоги людям, які не здатні щось виконувати, – сказав експерт.  Хоча виняток може бути зроблений для людей передпенсійного віку – для них може бути створена спеціальна програма, яка їх підтримуватиме певним чином більше, ніж інших, бо їм справді складно знайти роботу».

Проте зараз на ринку праці України складається дуже важка ситуація, що, безумовно, пов’язане із війною. За прогнозами Мінекономіки, рівень безробіття на кінець 2022 року становитиме 30%. Наступного року, коли, за ідеєю, реформу почнуть втілювати в життя, ситуація навряд чи кардинально зміниться, навіть якщо на той час бойові дії припиняться.

Більше за посиланням: Аpostrophe.ua

Поділитись в соцмережах