Мережа «АНТС» створили безкоштовний онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС»

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» спільно з платформою з онлайн-освіти «Прометеус» запустили безоплатний освітній онлайн-курс «Перемовини про вступ України до ЄС». Цей курс призначений для всіх, хто прагне здобути знання та практичні навички стосовно євроінтеграційних переговорів.

Курс складається з 4 модулів, які включають в себе 7-12 лекцій кожен, що тривають приблизно 15 хвилин. Серед тем, які вивчаються: європейська інтеграція, адаптація українського законодавства до норм Євросоюзу, досвід країн-попередниць та погляд з ЄС.

Продюсерка курсу Олена Сас розповіла, що частина лекцій складаються з інтерв’ю з європейськими експертами, такими як депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель та кандидат до Європейського парламенту від Нідерландів Тюн Янсен, а також надає чіткі рекомендації та поради з ведення переговорів, враховуючи умови, в яких перебуває Україна.

«Ми сподіваємося, що люди здобудуть розуміння та будуть готові приєднатися до переговорів. Наші європейські експерти та представники уряду наголосили на важливості участі в переговорах, оскільки Європа очікує, щоб участь у них брали не лише державні службовці, але й широке коло громадян», — заявила Сас.

Керівник проєкту EUROSCOPE Василь Сегін зазначив, що курс розроблено з метою мотивації молоді активно долучатися до питань євроінтеграції.

«Розробники курсу відібрали теми і вклали в кількаденний онлайн-курс масив інформації, який мотивуватиме молодь працювати з питаннями євроінтеграції. Наша ціль — підтримати молодь, яка долучатиметься до урядів і бізнесів, а також громадські організації, які відстоюють суспільні інтереси в контексті євроінтеграції», — сказав він.

Цей курс призначено для тих, хто працює над інтеграцією України у ЄС та прагне отримати глибокі знання та практичні навички у сфері переговорів. Він буде корисним як для початківців, так і для тих, хто вже має певний досвід у цій сфері.

«Працівникам офісів і директоратів у міністерствах, які вже мають певні знання, буде цінним почути “інсайди” європейських партнерів. Курс буде цікавим навіть для тих, хто не буде напряму займатись тематикою ЄС, наприклад студентам, щоб зрозуміти, куди їм рухатися», — пояснила лекторка Центру політико-правових реформ Вікторія Мельник.

По завершенні курсу та успішному проходженні тесту учасникам буде видаватися сертифікат, що є безкоштовним завдяки підтримці посольства Нідерландів в Україні.

Посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол відзначив: «Ми намагаємося долучити молодих людей України для того, щоб вони розбудовували нову, європейську державу, щоб нарешті завершити довгий процес приєднання до Європи. Моя країна долучена до цього процесу. Ми намагаємося підтримувати всі ваші ініціативи, коли ми можемо».

Початок курсу: 10 травня 2024 року.

Приєднуйтеся до курсу, отримуйте нові знання та долучайтесь до будівництва європейського майбутнього для України!

Публікацію здійснено в рамках програми МАТРА за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Висловлені думки належать лише авторам і не повинні розглядатися як відображення офіційної позиції Посольства

Запрошення на курс «Переговори щодо членства України в ЄС»

Поділитись в соцмережах