Знищення російського імперіалізму важливе для України та світу

Важливо пояснювати Заходу, що розпад СРСР не став кінцем російського імперіалізму. Тому сьогодні українська перемога та поразка росії важливі для майбутнього Європейського Союзу.

На цьому в інтерв’ю «Арміяinform» наголосила  очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Важливо, щоб Україна своєю перемогою, і як наслідок, військовою поразкою росії допомогла Євросоюзу стати геополітичним гравцем. Тому значення української перемоги не лише для Центральної Європи, а і загалом для європейського континенту та ЄС і наше повернення в європейську сім’ю народів шляхом, зокрема і членства у перспективі, це укріплення позицій Європейського Союзу, як геологічного, геоекономічного гравця», – сказала Ганна Гопко.

Очільниця «АНТС»  підкреслила, що нинішня російська опозиція має імперські амбіції, так само, як і теперішня влада рф.

«За останні майже 9 місяців після повномасштабного вторгнення я була тричі у Вашингтоні, кілька разів у Брюсселі, Парижі з різними адвокаційними місіями. Скрізь на міжнародних заходах бачу представників російської псевдоопозиції. Чому псевдо? Бо вони такі ж імперські, як і нинішня влада.  Я не чула від них засудження того, що відбувається в Україні, що це геноцид, не чула від них каяття. Так само як і того, що рф сплачуватиме Україні всі компенсації після трибуналу, і що вони будуть платити це поколіннями, як це робила нацистська Німеччина після поразки у Другій світовій війні. Я не чула їх чіткого плану на деімперіалізацію. Я тільки читала в їх очах: ось зараз українці скинуть режим путіна і ми нарешті будемо «рулити» росією. Вони бігають по різних кабінетах у Вашингтоні, Брюсселі, Лондоні, Парижі, переконуючи, що демократична росія – це можливо, треба і дайте нам грошей».

Ганна Гопко говорить, що діалог про майбутнє російської федерації є не повноцінним, бо його повністю окупували російські олігархи, або псевдоопозиціонери.

«У своїх меседжах вони завжди говорять, що велика росія є жертвою політики путіна. Вони відмежовуються: розказують які хороші, і що насправді треба лише зняти путінський режим. Тому наше завдання дуже чітко пояснювати, ставити у приклад розпад радянського союзу в 1991 році, який не став кінцем політики колоніалізму, – каже вона. – Коли ВРУ ухвалила важливий документ-заяву, де чітко сказала про деімперіалізацію рф, про деколонізацію тюрми народів, це і є суб’єктна позиція української держави. Було ще звернення президента до корінних народів, які стали жертвою, заручниками режиму, були доведені до зубожіння, а потім відправлені на війну. Україна має моральний авторитет у світі зараз і він накладає на нас додаткову відповідальність і за тих людей, які мають право на самовизначення».

Російська опозиція має сісти за стіл переговорів разом з корінними народами, які населяють рф.

«Я зараз чую від різних колег, що російські опозиціонери скаржаться на українців, бо ми їх критикуємо. І що ми розкачуємо тему з корінними народами. А в чому проблема? Запросіть корінні народи за стіл перемовин і почніть з ними говорити, якщо ви справді прагнете децентралізації, і не хочете продовжувати кремлівську політику, яка нічим не відрізняється від політики срср своїми тисками та репресіями. Тому нам дуже важливо зараз пояснювати Заходу, який ще не виробив  чітку, змістовну і перспективну з точки зору превенції, відродження стратегію, і пояснити чому розпад радянського союзу не став розпадом  імперіалізму. Його кінцем і ця імперія потім відновилася і завдала ударів: це і чеченська війна, це і грузинська, ну, і з 2014 року збройна агресія проти України».

Гопко наголошує, що політика стримування, яку всі ці 8 років, з початку російської агресії, вів захід, – провальна.

«Захід не займався серйозно Росією. Їх політика стримування – провальна. Вона закінчилася геноцидом».

Росія – досі імперія, це досі колоніальне мислення. Російський колоніалізм приносить лише геноцид та воєнні злочини і це триває сторіччями.

«Ми маємо пояснити, що якщо не зупинимо політику колоніалізму, цієї недоімперськості, тоді ці авторитарні клуби, які ми вже бачимо, бо проти України воює вже не лише рф, а і  Іран, Білорусь, Північна Корея, Китай. Крах російського колоніалізму означає запобігання експансії нових атак, як, наприклад, Китай на Тайвань, Північна Корея своїми провокаціями біля Південної і т.д.. Тут є взаємопов’язані геополітичні речі. Бо якщо ми не доб’ємо, вони використають час, як це було після першої чеченської війни, яку росія програла, але за 5 років зуміла наростити збройний потенціал.»

Поділитись в соцмережах