В України та партнерів має бути спільне розуміння, що таке українська перемога та як її пришвидшити

Візит Володимира Зеленського до Вашингтону є надзвичайно важливим. Зараз, після 9 років військової агресія росії проти України і 10 місяців справжнього геноциду, має нарешті бути спільне розуміння, що таке українська перемога та як її пришвидшити.

На цьому наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів Ганна Гопко в ефірі радіо «НВ».

«Це головне, – сказала Ганна Гопко. – Україні потрібна зброя не для того, щоб сідати за стіл перемовин, а щоб бачити повноцінну перемогу України, поразку росії. Нам хочеться, щоб було це розуміння: чому швидша перемога в інтересах Заходу. Затягування певних видів озброєнь, яке ми бачили, уже коштувало життів наших захисників та захисниць».

Очільниця «АНТС» підкреслила, що важливо, аби на Заході зрозуміли, що російська федерація є державою-спонсором тероризму.

«Це якраз є корінь зла. Бо для України деімперіалізація росії, – разом із членством НАТО – безпекові гарантії. Ключовим для президента Зеленського і є пояснити, що ми хочемо бачити, зокрема і моральне зобов’язання Заходу – допомогти Україні має перемогти швидше. А не чути ті страхи, як ми чуємо завжди – про застосування ядерної зброї, наприклад, – каже вона. – Прогнози, які були від початку вторгнення, щодо стійкості України, не справдилися. Давайте згадаємо, як влітку було багато скептиків, які займалися  підривною діяльністю і розказували, що Україна не має здатності виграти війну з росією. Перемога України вона надважлива для колективного Заходу, особливо після втрати певного іміджу в Афганістані. Зараз, коли всі говорять про амбіції Китаю та його бажання глобального домінування у світі, важливо показати, що ця зустріч двох президентів – це не просто двосторонні відносини України та США, а – як стратегічного партнера і гарантера».

Ганна Гопко переконана, що США мають як безпековий гарантер зробити все, щоб Україна перемогти.

«Спроби врегулювати політико-дипломатичним мирним шляхом конфлікт, призвели до геноциду. Тому зараз час думати як дати Україні вчасно озброєння, навіть броню. Так, наша подруга, захисниця Андріана Сусак в кінці листопада була важко поранена. Знаєте чому? Бо не вистачає броні. Тому наше завдання переконати пришвидшити надання тих видів озброєння, які нам важливі. Сподіваюся, що після візиту Володимира Зеленського до Вашингтону Україна отримає усе необхідне озброєння, бо плани російської федерації дуже чіткі. І Захід мав би вже зробити висновки і визнати свої помилки в підходах. Бо саме затягування деяких озброєнь призвело до того, що на 10 місяці війни ми говоримо про новий можливий наступ на Київ, як є наслідком мобілізації і поповнення дронами-камікадже. Має бути зрозуміло, що будь-яке затягування лише збільшує апетити кремля».

 

Ще кілька важливих тез з інтерв’ю.

  • Україна має моральне право знищувати цілі ворога, звідки відбувається знищення критичної інфраструктури і цивільного населення.
  • Ще влітку ми говорили про Голодомор і Холодомор. Тепер треба говорити про Україну, як глобального гарантера продовольчої безпеки, бо після масованих атак на об’єкти критичної інфраструктури, слідуватимуть атаки якраз на держрезерви продовольства. Все для того, аби спровокувати голод в середині країни і знову поставити світ під загрозу продовольчої кризи. Тому я сподіваюся, що після цієї зустрічі буде спільне розуміння і рішення. Ми хочемо аби США визнали росію державо-спонсором тероризму.
  • Моральний авторитет України, як лідера, що робить внесок суттєво зріс, але наша країна теж має показати свою готовність після поразки росії пропонувати який наступний план дій. І в цьому плані має бути виведення російських військ з Білорусі, Придністров’я, окупованих територій Грузії, демілітаризації Калінінградської області. Повна демілітаризації росії, а ще девепоізація інформаційного простору і т.д..  Також треба знати відповідь на питання: власне як ми бачимо порядок денний світу,  бо це буде новий світ після поразки рф.
  • Для України важливо показати свою готовність брати відповідальність за світовий порядок після поразки рф. Крім наших інтересів, як членство в НАТО, продовження всіх зобов’язань щодо членства ЄС, також питання Міжнародного трибуналу та правосуддя, виплати репарацій та компенсацій мають бути на порядку денному, так само, як і питання військово-промислового комплексу. Коли ми говоримо про далекобійні системи ми маємо вже говорити  про спільне виробництво, інновації і в цій галузі.
  • Після поразки росії, найпотужнішою армією буде українське ЗСУ, які де-факто, є і де-юре стануть Збройними силами Європи. І це теж наш внесок в світову безпекову архітектуру.
  • Говорячи про трибунал та справедливе покарання, треба розуміти, що має бути як персональна відповідальність тих, хто віддавав та виконував накази, але повинна бути відповідальність усього російського суспільства, яке має нам сплачувати репарації.
Поділитись в соцмережах