Історико-краєзнавчий музей, козацькі пісні, які стали надбанням нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, Центр Козацького мистецтва, Фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» та унікальні жителі, які досконало знають історію свого краю — ось така різноманітна Підгородненська територіальна громада, що на Дніпропетровщині.
Історико-краєзнавчий музей села Спаське Підгородненської міської ради
був відкритий у 1978 році. Це заслуга вчителя історії Афанасія Миколайовича Матвієнка, який разом зі своїми учнями зібрав багатий матеріал, що розміщено в 5-ти залах музею. За часи існування музей відвідало близько 70 тис. чол., проводилися обласні, районні, місцеві семінари та екскурсії.
Громаду створюють люди й Підгородненська демонструє патріотизм та любов до України. Фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» існує з 1989 року. У репертуарі «Криниці» – історичні, козацькі, побутові, чумацькі, стрілецькі, рекрутські, весільні пісні, що здавна співалися у місті Підгородньому. Колектив самостійно відшукав маловідомі пісні серед старшого покоління, відроджував колядки, щедрівки та різні релігійні співанки, а також народні обряди і традиції рідного краю.
Тут зокрема народився і працював відомий бандурист та майстер із виготовлення бандур Олекса Коваль, який був засновником і першим директором Підгородненського історико-краєзнавчого музею. Сьогодні музей налічує понад 1000 експонатів. Також, в громаді функціонує унікальний Центр кобзарського мистецтва, який продовжує мистецтво кобзарів – народних музик і співаків, які співом піднімали бойовий дух козаків, коли ті ішли у бій.
Наша команда щаслива, що довелося познайомитися та працювати з громадою.
Ми переконані, що проєкт «Зміцнення громад заради перемоги та відродження України» стане справжньою можливістю для громади відновитися та зберегти усі надбання та красу свого краю.
Даний проєкт «Зміцнення громад заради перемоги та відродження України виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).