Українцям краще запастися готівкою на випадок зупинення банківських послуг: економіст розповів, скільки потрібно

Росія не зможе повністю «покласти» банківську систему України, адже та не лише стала стійкішою порівняно з початком повномасштабного вторгнення, а й загалом є «дуже прогресивною, порівняно навіть із західними аналогами». Тим не менш, на деякий час зупинити надання банківських послуг в Україні РФ все ж таки може. У зв’язку з чим українцям краще завжди мати плюс-мінус тижневий запас готівки.

Про це розповів економіст Ілля Несходовський у коментарі видання OBOZREVATEL. Він зазначив: однією з проблем може стати руйнування поставок електроенергії та мобільного зв’язку, що означатиме відсутність протягом певного часу доступу до звичних електронних сервісів.

«Тому потрібно мати приблизно тижневий запас готівки, якого вистачить на поточні витрати. Не потрібно знімати все – гроші нікуди не зникнуть. Однак як би ви не звикли до карток, майте такий запас», – порадив економіст.

Проте загалом, зазначив він, захист банківської системи України надійний. Про що свідчить, як вона функціонувала в окупованому Херсоні.

«Перший краш-тест ми пройшли в Херсоні. І незважаючи на окупацію, обмеження електропостачання та мобільного зв’язку… зовсім ніхто не втратив зі свого рахунку гроші», – розповів Несходовський.

Він зазначив: не надто страшні банківській системі України й хакерські атаки. Адже наймасовішу з них вона пережила на початку повномасштабної війни. З того часу її посилили і зробили стійкішою.

«Це була масована харківська атака на всі банківські та державні структури. Вони хотіли зламати нашу систему, але вона навіть тоді встояла. Тепер вона посилена. Тому боятись, що банківська система повністю “ляже”, не потрібно. Але на деякий час вони можуть банківські. послуги зупинити», – резюмував економіст.

Поділитись в соцмережах