Майбутнє континенту знаходиться в Україні – Ганна Гопко

Майбутнє континенту знаходиться в Україні, тому її перемога геополітично важлива.

На цьому, в інтерв’ю виданню Commonspace.eu наголосила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«За 30 років після відновлення державності та незалежності Україна стала надійним внеском у європейську безпеку. Київ навіть відмовився від третього за величиною ядерного арсеналу в світі в 1994 році після розпаду Радянського Союзу. У результаті можна стверджувати, що Україна справді представляє демократію в дії, – сказала вона. – Розпочата в 2014 році російським урядом гібридна війна, тимчасова окупація Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, повномасштабна російська військова агресія з 24 лютого 2022 року призвели до значних збитків, порушення інфраструктури на українських територіях,  загибель і поранення людей, гуманітарної катастрофи, спричиненої порушенням життєзабезпечення міст і селищ, страждань та масових потоків біженців».

За словами Гопко понад вісім років російської збройної агресії підтвердили здатність українців захищати власну державу та гарантувати, що вони ніколи не повернуться до сфери впливу Москви.

«Але мрії мільйонів, які століттями боролися за державність і вірили в особливе значення України для долі Європи, збудуться лише тоді, коли Київ стане повноправним членом європейської сім’ї народів і НАТО.  З прагматичної точки зору, такий крок відповідає колективним інтересам Заходу, який має проявити більшу готовність і політичну мужність, коли йдеться про євроатлантичні амбіції України, – сказала вона. – Як один з ініціаторів ухвалення Верховною Радою 2019 року «Постанови про захист прав корінних народів Російської Федерації», я вважаю, що нинішня позиція України також в кінцевому підсумку сприятиме трансформації Росії та стримуванню експансії авторитарних режимів. Адже Україна протягом століть несе тягар різноманітних міжнародних проблем, які стоять перед Європою. Таким чином, майбутнє континенту знаходиться в Україні.  Від боротьби з вторгненнями до стримування авторитарних режимів у ХХІ столітті позиція України на європейському континенті завжди була в авангарді».

Вона підкреслила: рівно 400 років тому в Україні відбулися переломні для Європи події.

«Біля Хотинської фортеці відважні козаки відбили багатотисячну навалу османського війська. Від результату цієї битви залежало майбутнє всього континенту. Якби битва була програна, шлях до Варшави був би відкритий для Османської імперії. Однак неясно, чи дійсно Європа розуміє і цінує цей досвід».

Поділитись в соцмережах