Військова допомога Україні та визнання росії державою-агресором – що ще вимагатимуть українські активісти у США

Делегація українських громадських активістів прибула до США. Протягом п’яти днів вони обговорюватимуть надання Україні посиленої військової та  гуманітарної допомоги, посилення санкцій та визнання росії державою-агресором.

Про це повідомила  голова правління Мережі захисту національних інтересів “АНТС” Ганна Гопко.

«У Вашингтоні маємо інтенсивну програму зустрічей із представниками конгресу, держдепартаменту та аналітичних центрів. Обговорюємо важливість пришвидшення надання військової допомоги. Розповідаємо їм про плани Росії зі знищення України, як держави та українців, як нації, – зазначала вона.  – Сьогодні, як доказ військових злочинів росії, показали фотографії всіх звірств їх армії, і вимагаємо засудження та покарання для путінського режиму: міжнародний трибунал для організаторів та виконавців, визнання росії країною-агресором та виключення її з усіх міжнародних організацій.”

Під час зустрічей українська сторона наголосила на посиленні санкцій.

«Включення у нього нових установ та підприємств. Особливо тих банків, яких немає у санкційному списку. Йшлося про замороження всіх активів, з подальшою перспективою виплат компенсацій Україні за всі завдані збитки», – підкреслила вона.

Також обговорили проблему глобальної продовольчої кризи, з якою може зіштовхнутися світ через російське вторгнення в Україну.

«Блокування портів уже зупинило експорт з України, а військові дії не дають можливості багатьом фермерам провести повноцінну посівну кампанію.  Варто додати, що значна частина сільгоспугідь заміновані російською армією. Ця ситуація відіб’ється не лише на Україні — під загрозою продовольча безпека усього світу», – сказала Ганна Гопко.

5 основних питань, над якими українська делегація працюватиме з американськими колегами протягом цього тижня:

  • Росія – країна-агресор. Політичне визнання агресії Росії проти України геноцидом українського народу.  Його організатори та виконавці  повинні постати перед Міжнародним трибуналом. Виключення Росії з Ради з прав людини та інших міжнародних організацій або об’єднань.
  • Військова допомога.  Україна героїчно бореться і її збройні сили вже довели: вони здатні перемогти. Але для цього нам потрібне озброєння, що допоможе отримати цю перемогу. Тому просимо наших партнерів надати зброю.
  •  Гуманітарна допомога. Росія сплановано знищує українців, і це справжній геноцид. Просимо увесь цивілізований світ спрямувати зусилля для надання гуманітарної допомоги найвищого рівня.
  • Євроатлантичний план відбудови України.  Вже сьогодні  Україна спільно з міжнародними партнерами напрацьовує стратегію відновлення України, та визначає головні пріоритети економічної та інфраструктурної відбудови.
  •  Посилення санкцій. Суворе дотримання режиму санкцій проти Росії і посилення тиску на російських керівників усіх сфер. Тотальний тиск на російський
Поділитись в соцмережах