Ключовим для початку роботи у громадах є підписання Меморандумів

«Зміцнення громад заради відродження перемоги України» – такий амбітний і потужний проєкт розпочала Мережа захисту національних інтересів «АНТС».

«Приїжджаючи до кожної громади, спілкуючись з головою ОТГ, ми намагаємося сформувати цей перелік потреб. Але найголовніше – бачити перспективу і можливості відновленні України швидко, якісно, з великою увагою до людини. Дуже важливо, щоб наші громади відчули плече допомоги сили, підтримки і рівноваги, – каже експертка «АНТС» Оксана Юринець. – Ключовим для початку роботи у наших громадах є підписання Меморандумів. Так само Декларації про доброчесність голів тих, обраних громадою, що подалися на проєкт.

З понад 70 громад, які були подані, у рамках проєкту, обрано 30.

«Серед них є громади, які потерпали від обстрілів. Є ті, які прийняли велику кількість ВПО, – каже Юринець. – Як ці громади мають дати собі раду з опалювальним сезоном, з тією енергетичною експансією яка сьогодні є? Ми всі разом і з європейськими країнами нашими партнерами, і з США будемо переживати цей важкий осінньо-зимовий період. Тому важливо щоб ми разом зараз думали як це має відбутися».

Експертка підкреслила: у питаннях допомоги й взаємодії учасники будуть опиратися на фахові дослідження експертів з тих чи інших галузей. Вони будуть давати альтернативи для того аби громади могли виживати з тих обмежених економічних ресурсів, які в них є.

«Дуже важливо, що багато громад мають свою певну історію, свої традиції, хочуть розвиватися. Їм треба допомагати з ресурсом, експертною оцінкою. Потрібно допомогти створити їх профілі так привабливо, щоб наші друзі зі США, ЄС та інших країн розуміли свою співучасть та допомогу. Сьогодні ми маємо запропонувати шлях для того, щоб у громаді були можливості, було життя і була віра в перемогу та шанс реалізувати увесь потенціал. Ми розуміємо що перемога потрібна якомога швидше, але разом з тим ми розуміємо що щодня потрібно добре і якісно робити свою роботу, щоб це наближало нас до перемоги України», – сказала Оксана Юринець.

Нагадаємо, що проєкт «Зміцнення громад заради перемоги та відродження України» «Зміцнення громадської довіри» USAID/UCBI III покликаний допомогти українським громадам у їх відновленні. Експерти Мережі «АНТС» надаватимуть їм аналітичну та консультативну підтримку для розробки стратегій відновлення. У результаті учасники проєкт отримають нові можливості для відновлення та розвитку. Фахівці надаватимуть представникам громад практичні рекомендації та алгоритми швидкого відновлення та розвитку».

Поділитись в соцмережах