Українські жінки вміють сприймати виклики, які історично перед ними постали

Українські жінки сьогодні максимально включені до миротворчих процесів.

На цьому під час Економічного форуму у польському місті Карпач наголосила учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», членкиня постійної делегації України у Раді Європи Юлія Вусенко.
«Українські жінки вміють сприймати виклики, які історично перед ними постали. Сьогодні ми вже можемо ділитися досвідом. Україна замінила, в деяких аспектах, величезну кількість міжнародних організацій, які, на жаль, не спрацювали тоді, коли ми найбільше цього очікували. Вони казали, що візьмуть на себе ряд питань, хоча фактично справляємось ми самотужки й величезна кількість жінок залучена у цьому процесі, – сказала вона. – Ви бачите активність наших жінок по всьому світу: вони стають із протестами й не дають нікому забути чи звикнути до того, що відбувається в Україні. Насправді роль жінки в миротворчих процесах дає свої результати».
Вусенко наголосила: жінки в Україні визнали, що не можуть собі дозволити говорити про досягнення миру виключно шляхом переговорів.
«Я не знаю, як пояснити батькам зґвалтованої 12-річної дівчини, яка може народити дитину і ми не знаємо, як вона може пережити ці пологи про те, що питання може вирішуватись діалогом. Тому сьогодні люди розуміють, що наш діалог – це виключно діалог із союзниками й партнерами про те, аби забезпечити нас зброєю. Ми розуміємо, що мир у нашій країні, і мир у всій Європі, залежить від того, наскільки сьогодні ми готові вибороти свою перемогу. Саме тому жінки включились у цей процес і теж взяли у руки зброю. На фронті сьогодні 50 000 жінок, з яких 37 000 знаходяться безпосередньо в зоні бойових дій. Звичайно, не всі зі зброєю в руках, частина з них – це парамедики. Але ми бачимо величезну кількість жінок, які несуть цю місію, розуміючи, що мир в України – це питання виключно нашої перемоги».

Українці унікальні у своєму досвіді.

«Нам, на жаль, довелося відповідати на ті виклики, які ставить перед нами світ і які поставила перед нами країна-агресор, – сказала Юлія Вусенко. – Ми маємо понад 1000 цивільних заручників, і 500 з них – жінки. Цивільні заручники жінки – це медики, освітяни, представники органів місцевого самоврядування. Серед цих полонених також вагітні. Нас не допускають до цих жінок і ми не знаємо, як вони себе там почувають, не розуміємо, що там відбувається. Тому завжди підіймаємо цю тему на публічних зустрічах. Нам потрібна допомога міжнародних організацій для того, аби запобігти цій невідомості».
Вусенко підкреслила, що українська перемога залежить від кожного.

«Сьогодні від вас всіх, від представників Європейського Союзу залежить наскільки швидко ми здобудемо цю перемогу».

Варто зазначити, що цьогоріч в Економічному форумі взяло участь більше, ніж 5000 учасників з понад 20 країн світу. До того ж у Карпач прибули близько 200 урядовців, політиків, експертів та журналістів з України. Цьогорічний форум відбуватиметься під гаслом «Європа у світлі нових викликів», і ключовою темою є Україна.

Поділитись в соцмережах