Коли є політична воля, то навіть довгоочікувані реформи можна проводити швидше – Марія Голуб

До остаточного рішення, про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, залишається два дні.

Та вже сьогодні можна говорити що це свого роду прецедент у діяльності європейських інституцій: коли даний статус Європейський Союз надає країні, яка є жертвою агресії та мужньо боронить свою територіальну цілісність та продовжує впроваджувати ключові реформи.

«Те, що висновок Європейської Комісії, одночасно з рекомендацією надати Україні статус у кандидати в ЄС, містив певний перелік умов, які потрібно виконати для вступних переговорів, не стало для нас несподіванкою. Якщо брати, наприклад, той час, коли угода про ЄС набрала чинності, а це 1 вересня 2017 року, то цей статус надали країні, що багато років поспіль рухається у правильному напрямку, відповідно до ключових реформ, як горизонтальних, так і секторальних. Тому дискусія, що нам надають статус кандидата на вступ у ЄС виключно через війну та великий рівень солідарності та симпатії з українською стороною від європейських суспільств вірна лише частково, бо ми багато досягли у реформуванні та наближенні нашого законодавства до європейської системи.  І саме це стало вагомим аргументом навіть для того, щоб на технічному рівні вести повноцінно переговори, – сказала у ефірі «Українського радіо» Марія Голуб, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС», експертка з двосторонніх відносин між Україною та ЄС.  – Що стосується безпрецедентного кроку, то тут якщо подивитися на той проміжок часу за який українська сторона заповнила опитувальник для висновку Європейської Комісії, і з якою оперативністю був розглянутий він європейською стороною, то можна говорити про те, що коли є політична воля, то навіть довгоочікувані реформи можна проводити швидше».

Нагадаємо, 17 червня Європейська комісія офіційно рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ в Європейський Союз.

Окрім, того, Єврокомісія також оголосила план дій, який потрібно виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС. Детальніше про це можна почитати за посиланням:. https://ants.org.ua/2022/06/21/pozytyvnyj-vysnovok/

Поділитись в соцмережах