21.05.2024

Слідами Ярослава Стецька: представниця України взяла участь в інавгурації президента Тайваню

Народна депутатка України попереднього скликання Ганна Гопко, представниця громадянського суспільства України, взяла участь в інавгурації новообраного президента Тайваню Лая Цінде.

Як повідомили «Новинарні» в мережі «АНТС», яку представляє Гопко, цей візит на незалежний від комуністичного Китаю острів «підкреслив важливість міжнародної підтримки для України в умовах триваючої агресії з боку росії».

Під час церемонії Гопко передала подяку від українського суспільства за підтримку і віру в перемогу України.

На урочистій церемонії були присутні високопосадовці Тайваню, включаючи віцепрезидента, секретаря ради національної безпеки, представників міністерства оборони та закордонних справ. Також до церемонії долучилися делегації з Великої Британії, Швеції, Південної Кореї, Литви, Словаччини та Брюсселя, депутати Європарламенту.

Президент Тайваню Лай Цінде у зверненні до української делегації висловив вдячність за теплі слова і запевнив, що Тайвань підтримує народ України у цей складний час.

Ганна Гопко наголосила на історичному значенні цього візиту, порівнюючи його з подіями 1955 року, коли голова Антибільшовицького блоку народів Ярослав Стецько подорожував світом у пошуках підтримки для боротьби з комунізмом. Тоді Стецько прибув із візитом на острів Тайвань, де в той час розташовувалося керівництво Китайської Республіки на чолі з Чан Кайші. Через рік в українському видавництві у Мюнхені вийшла друком його праця під назвою «Тайвань – острів свободи та надії».

«Сьогодні ми бачимо, як Тайвань підтримує Україну у її боротьбі за свободу та суверенітет. Це ще раз підкреслює важливість міжнародної солідарності та співпраці,» — сказала Гопко.

З початку повномасштабного вторгнення росії Тайвань зайняв дуже чітку позицію стосовно України: засудив російську агресію, застосував економічні важелі впливу, впровадив санкції проти росії та Білорусі, надав фінансову допомогу, зокрема для відновлення цивільної інфраструктури.

Цей візит є важливим кроком у зміцненні міжнародних зв’язків та пошуку нових можливостей для співпраці. Міжнародна підтримка, особливо у такі важкі часи, є надзвичайно потрібною для України, і Тайвань демонструє свою солідарність та готовність допомагати, заявили в мережі «АНТС».

Передісторія

Як співзасновниця ICUV – Міжнародного центру української перемоги та голова правління Мережі захисту національних інтересів ANTS, Ганна Гопко вперше відвідала Тайвань у жовтні 2013 року для участі в 11-й асамблеї Світового руху за демократію. Асамблея зібрала понад 200 представників більш ніж 70 країн заради поширення демократичних цінностей та обміну ідеями щодо боротьби з авторитарними режимами.

Тайвань тоді виділив новий пакет фінансової допомоги для України, а також обговорювалися можливості майбутніх демократичних реформ і спільного досвіду протистояння авторитарним режимам.

Джерело: Новинарня.

Поділитись в соцмережах