Економіка у 2023 році покаже зростання

Навіть попри війну економіка України у наступному 2023 році зростатиме.

На цьому наголосив очільник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.

«Економіка у 2023 році покаже зростання, все залежить лише від темпів. Чому? Певна частина територій звільняється і відновлюється робота підприємств. Тому вже внаслідок цього відновлення наступного року ми зможемо фіксувати зростання, у порівняні з 2022. Питання лише на скільки. Якщо, умовно кажучи, це буде  2-3%, то така ситуація фактично означатиме, що ми знаходимося у падінні, повірянно з 2021 роком. Якщо вдасться швидко звільнити всі окуповані території, то економічне зростання буде набагато швидшими темпами. Ще допомагає те, що ми працюємо з міжнародними партнерами і переконуємо їх у тому, що відновлення житла, роботи підприємств, об’єктів інфраструктури потрібне вже зараз. Вони дослухаються, запускають різноманітні програми і економіка поступово відновлюється. Проте найбільше відновлення буде коли ми переможемо і будемо мати кращі можливості для діяльності», – каже Несходовський.

Що ж до ситуації у цьому році, то за словами експерта, курс долара коливатиметься в межах 40-41 гривні, а рівень інфляції, за результатами року, складе 30%.

«Вирівнюється експорт-імпорт. Змінилося питання щодо повернення податків, експорт зерна, підняли офіційний курс долара – це зменшило додаткову виручку в імпортерів. Ситуація більш-менш почала вирівнюватися. Також ми отримуємо немалу допомогу, яка надходить у валюті. І коли вона попадає на ринок, ситуація так само вирівнюється. До зростання, яке ми спостерігали місяць назад, воно відбулося штучно, але внаслідок того, що не було достатньо готівкового долара. Це призвело до штучного дефіциту банкнот, а не валюти. Курс буде коливатися 40-41 грн за долар і ситуація не змінитися. Ситуація з інфляцією була більше прорахована, і я погоджуюся з розрахунками Нацбанку, що за результатами року вона буде в межах 30%», – каже експерт.

Поділитись в соцмережах