12.04.2023

Візит Макрона до Китаю дуже сильно отверезив багатьох партнерів

Для України надзвичайно важлива підтримка та консолідована позиція світу: єдність не лише трансатлантична, але і коаліції Рамштайн.

Про це в інтерв’ю 5 каналу повідомила очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко.

«Також надзвичайно важливо, щоб підтримка України була не просто на рівні тактичного забезпечення контрнаступу, але взагалі стратегії української перемоги та поразки рф. Я думаю, що візит Макрона до Китаю дуже сильно отверезив багатьох партнерів, і, як не прикро це визнавати, але якраз це одна із китайських стратегій – розділяти думки в Альянсі НАТО і ЄС, – сказала Ганна Гопко. – Для України дуже важливо, щоб було незмінне забезпечення озброєнням. Тому цей витік інформації, який активно обговорюють і ми знаємо, що буде неформальна зустріч міністрів закордонних справ НАТО напередодні саміту НАТО у Вільнюсі. Нам потрібно в Люксембурзі, де у травні буде весняна парламентська асамблея НАТО, теж мобілізовувати всі сили через парламенти і позицію їх урядів, щодо допомоги України. Ми розуміємо наскільки від контрнаступу і його успіху залежить подальша підтримка. Це обговорюють і в США, і в ЄС. Тут потрібно довести, що поразка рф в Україні має ще один важливий для світової безпеки момент – вона мінімізує загрозу від Китаю в тихоокеанському регіоні».

Очільниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» наголосила, що зараз необхідно налагоджувати комунікацію говорити і з різними країнами Глобального півдня, зокрема, і з Індією, де у вересні відбудеться Саміт великої 20.

«Досі немає посла України в Індії і зважаючи на те, що саміт великої 20 буде цього року у вересні і є ризики, що в ньому може брати участь Путін попри оголошення арешту його. Тому нам потрібно пропрацьовувати усі міжнародні майданчики, – сказала вона. – Що стосується самого саміту, для нас принципово важливо виступ нашого президента і якщо буде запрошення, то і участь. Чому? Бо це країни глобального півдня. Так, ми почали працювати з африканським континентом, але цього недостатньо. Індія має величезні ресурси. Тайвань туди переносить частину свого виробництва чіпів, а компанія Apple – виробництво айфонів. Зараз всі намагаються перенести чутливі виробництва з Китаю в Індію».

Ганна Гопко переконана, що треба посилено комунікувати, аби Індія більше розуміла Україну: знала нашу історію, культуру, знала про геноцид і т.д. Для цього треба використовувати культурну дипломатію.

За її словами зараз Індія намагається отримати додаткові дивіденди від російської збройної агресії.
«Зараз вони купують дешеву нафту. Їхній військово-промисловий комплекс теж роками залежав від рф і досі залежить. Тому Україна в перспективі мала би запропонувати заміщення, що стосується зброї і так далі. Мені здається, треба їхати, говорити з різними країнами Глобального півдня і з Індією. Працювати різними каналами. Зараз, з однієї сторони, пізно наздоганяти, те, що ми не робили 31 рік до цього, але треба шукати канали комунікації, отримувати запрошення на саміт G20, і говорити про питання глобального продовольства, воєнних злочинів, порушення прав людини. Це ті теми, які можуть бути актуальними і на основі яких ми можемо вибудовувати співпрацю».

Щодо вступу України до НАТО Гопко назвала себе стриманим оптимістом і зазначила, що поки немає амбіцій на саміті у Вільнюсі відкрити політичний діалог щодо членства України.

«Давайте чесно про це говорити. Але нам треба говорити, що якщо немає як Фінляндці, Швеції навіть пропозиції нам щодо членства, говорять про взаємосумісність наших ЗСУ і з НАТО, говорять про те, щоб збільшити питання обороноздатності України. Тоді треба підіймати ставки і говорити про винищувачі, як Ф-16, про системи ППО для України». – сказала очільниця «АНТС».

Поділитись в соцмережах