Ганна Гопко взяла участь у головній міжнародній конференції Чехії

Очільниця мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна Гопко взяла участь у Forum2000 – головній міжнародній конференції Чехії.

Варто зазначити, що конференція була заснована Вацлавом Гавелом ще в 1996 році і в цьому році стала практично Форумом на підтримку України. Особливої ваги Форуму в цьому році надало головування Чехіі в ЄС, яке розпочалось з 1 липня.

«Перша дискусійна панель на Forum2000 – це дискусія за участі міністрів закордонних справ Німеччини, Нідерландів, Польщі, Чехії та України. Спіймала себе на думці, що хоч це і не вперше, але й надалі приємно, коли український міністр бере участь на тільки у зустрічах міністрів закордонних справ ЄС, але й виступає на одних публічних майданчиках на рівні з ними (у всіх сенсах слова “на рівні”), – підкреслила вона. –  Не менш важливим було й те, що в дискусії про Україну та її майбутнє в ЄС взяли участь глави МЗС двох країн, які “випили” нам найбільше крові в контексті отримання Україною статусу кандидата – Німеччина та Нідерланди. Бо одна справа, коли речі на кшталт “Україна буде членом ЄС” чи “в України та ЄС спільне майбутнє” кажуть міністри дружніх Польщі чи країн Балтії, інша, коли це каже Анналена Бербок, чи Вопке Хукстра. Всі міністри як один також наголошували, що Україна має перемогти в цій війні, а їхні країни – залишатись і підтримувати Україну настільки довго, наскільки Україна цього потребуватиме. Ми ж частиною українською делегаціі на Форумі у свою чергу скористались можливістю, щоб подякувати за підтримку і коротко озвучити наше бачення пріоритетів України для німецької міністерки Анналени Бербок та чеського міністра Яна Ліпавського».

На цьогорічному Форумі в онлайні виступав Володимир Зеленський.

«Шкода, що не англійською, бо у перекладі багато губилося. Але дуже важливо, що взагалі бере участь і відзначає роль Чехії з початку війни Росії», – написала вона. – Важливо ще закцентувати, що міністерка Анналена Бербок на запитання міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавські під час конференції: «Як Німеччина бачить успішну Україну?» відповіла, що саме українці, а не Німеччина вирішують, вона відповіла «І ми готові підтримувати Україну стільки скільки треба до перемоги». Хоча не завжди швидко ухвалюються рішення і не всі вони є жорсткими заходами, але саме позиції міністерки як і німецького суспільства змушує уряд Німеччини бути більш рішучим і в наданні зброї і санкціях».

Ганна Гопко також закцентувала, що Анналена підкреслила важливість підготовки до зими.

«Адже, за її словами якщо люди почнуть протестувати проти зростання цін взимку за газ, то ми маємо запропонувати соціальну допомогу, а не скасування санкцій проти рф. Бо це питання солідарності і як ми, як відповідальні, політики вирішуємо питання і далі підтримуємо Україну».

Поділитись в соцмережах