РФ вбиває економічне майбутнє власної країни

Рф не лише чинить геноцид в Україні, а і знищує свій народ та вбиває економічне майбутнє власної країни.

Таку думку висловив керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський в ефірі національного телемарафону.

«Якщо говорити про російський бюджет на 2023 рік, то вперше видатки на нацбезпеку і нацоборону, а по факту на агресію проти України перевищили соціальні, зокрема якщо в 2021 році на соціальну політику було витрачено 6,7 трлн руб, а на нацбезпеку і нацоборону – 5,9 трлн руб, то на 2023 рік – 7,3 та 9,2 відповідно. Це вперше в російському бюджеті силовики і агресія стали дорожче за соціальну підтримку росіян. Вже в 2022 році темпи зростання видатків на агресію є значними з 5,9 до 7,5 трлн руб, через це, відповідно, соціальні витрати в 2022 році біли зменшені з 6,7 до 6,5 трлн руб. На наступний рік соціальні видатки збільшаться, але не більше, ніж на рівень інфляції. І тут ще один момент: офіційна інфляція на росії незначна, проте неофіційно росіяне зазначають значне збільшення цін на значний перелік товарів, що свідчить про суттєві маніпуляції  статистикою, – каже Ілля Несходовський. – Також, враховуючи інфляцію, скорочуються витрати на охорону здоров’я та освіту. Тобто, мало того, що ці статті видатків були нефінансовані у попередніх роках, так ці витрати ще більше зменшуються.

Ще одна важлива стаття – це видатки на національну економіку. В 2023 році ці видатки суттєво скорочуються з 4,3 до 3,7 трлн руб.  Іншими словами в наступному році не буде ні інвестицій, ні підтримки проєктів, які мали б дати підтримати економіку росії, яка суттєво скорочується. Проекти заморожуються. Все спрямовуються на війну».

Урізати фінансування в рф на розвиток країни в різних сферах доведеться не лише через збільшення витрати на військові потреби, а через санкції проти росії, накладені українськими міжнародними партнерами за агресію і військові злочини в Україні.

«Найбільший вплив на російську економіку мають санкції і тут треба зауважити, що найпотужніші ще не почали діяти. А вже в грудні почне діяти обмеження по танкерній торгівлі нафтою з ЄС, а також обмеження по ціні на нафту, що буде страхуватися або перевозитися європейськими компаніями. І це буде потужний удар по російській економіці», – каже аналітик.

Експерт відмічає, що бюджет росії на 2023 рік розрахований на достатньо оптимістичних показниках.

«Це і стосується ціни на нафту. Вона закладена на наступний рік – 70 доларів за барель.  Це при тому що зараз вже є інформація, що відвантаження на індійський ринок йде по ціні 52 доларів за барель. Що стосується газу – вони збільшили ціну на нього, відносно тієї, що була. Але втратили ринок ЄС і це теж слабо враховано в дохідній частині бюджету. Покриття бюджетного дефіциту будуть здійснювати за рахунок коштів з фонду національного добробуту, куди довгий час спрямовували частину надприбутків від продажу енергоносіїв, але враховуючи санкції вистачить їх їм не більше ніж на два роки».

Крім того, закрита статистика та очевидні маніпуляції з відкритими показниками дають підстави сумніватися в тому, чи буде виконаний бюджет цього року. Адже на росії є суттєве падіння по деяким галузям в 2022 році: це автобудівна, авіабудування, газовидобувна, металургійна галузі тощо. Останні, щоб компенсувати втрачені ринки змушені продавати свою продукцію в Китай по цінам суттєво нижчими за ринкові. При цьому наступного року передбачене зростання податкового навантаження на ці галузі, для збільшення доходів бюджет. Такі кроки лише погіршить ситуацію в цих галузях».

Замість того, щоб вирішувати внутрішні російські проблеми, підвищувати добробут  росіян, російська влада лише погіршує ситуацію своєю агресією проти України, мобілізацією та іншими кроками.

Поділитись в соцмережах