02.01.2024

За підтримки АНТС презентовано методичний посібник “Солідарна економіка”, який допоможе впроваджувати соціальні інновації для громад

За підтримки АНТС презентовано методичний посібник “Солідарна економіка”, який допоможе громадам створювати та реалізовувати солідарні проєкти, які стимулюють розвиток бізнесу та вирішують нагальні проблеми спільнот.

Матеріал посібника має прикладне значення та може бути застосований під час планування і втілення солідарних ініціатив, акцій та проєктів, які сприяють переходу на засади соціальної солідарної економіки (ССЕ) для організацій «третього сектору», представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та державної влади в умовах війни та у повоєнний період.

Методичний посібник є навчально-практичним виданням:

  • має теоретичну частину, що містить базові знання про сутність соціальної солідарної економіки (ССЕ), її цінності, ознаки організацій ССЄ, динаміку її розповсюдження в світі та актуальність розвитку в Україні;
  • алгоритми та приклади практичного втілення конкретних солідарних акцій та проєктів, як форми соціальних інновацій під час соціально солідарної діяльності широкого кола зацікавлений сторін;
  • рекомендації широкому колу представників українського суспільства щодо конкретних дій у реальному вимірі тих руйнівних впливів, які спричинила повномасштабна військова агресія росії проти України.

Посібник створений в рамках проекту USAID «Економічна підтримка України». Співавторками стали експертки з солідарної економіки проєкту USAID «Економічна підтримка України» Олена Мотузенко та Валерія Бондаренко.

Презентація посібника “Солідарна економіка” відбулася під час форуму “Виклики сьогодення та пріоритети майбутнього очима змінотворців”, організованого ГО “Мережа захисту національних інтересів АНТС”.

“Все що ми робимо сьогодні, на всіх рівнях – від громади до Президента, має зміцнювати нас як націю, сприяти вирішенню нагальних проблем, посилювати конкурентоспроможність України та її боєздатність. Цьому сприяють солідарні проєкти та ініціативи, які стимулюють розвиток соціальної солідарної економіки у фокусі уваги якої є розвиток бізнесу з паралельним вирішенням нагальних потреб місцевих спільнот. Посібник «Солідарна економіка» надає відповідні знання та містить конкретні практики реалізації таких ініціатив на рівні громад, – так прокоментувала цінність даного видання для суспільства Ганна Гопко – голова правління громадської організації «Мережа захисту національних інтересів «АНТС», – тож , поєднуємо теорію з практикою, рухаємося до Перемоги!”

Повна версія посібника: Солідарна економіка.

Поділитись в соцмережах