22.03.2023

Очільники українських громад поїхали у Німеччину задля обміну досвідом

Мережа захисту національних інтересів «AНТС» спільно з Міжнародним центром української перемоги організували чергову адвокаційну поїздку для українських громад. Цього разу представники громад перебувають з візитом в Німеччині.

Про це в ефірі «5 каналу» розповіла експертка Мережі «АНТС» з міжнародних відносин Катерина Мусієнко.

«У нас зараз четверо представників громад, графік насичений. Вчора відвідували Мюнхен, сьогодні – Шпаєр і Гайдельберг. Також у планах Дрезден. Власне, у таких спартанських умовах вони домовляються про певну допомогу для своїх регіонів та виконують важливу дипломатичну місію, бо розказують тут на місцях, яка ситуація в Україні», – каже Катерина Мусієнко.

Цього разу до Німеччини поїхали голови не лише прифронтових громад, адже організатори візиту прагнули донести німецьким партнерам як сьогодні живуть громади у різних куточках України.

«Наша задача була дати максимально широку картинку: яка ситуація в Україні. Тому в нас є як східні, так і західні та центральні громади, Хтось був в окупації, як наприклад, Старосалтівська громада Харківської області, де більш, ніж 80% будівель пошкоджено або зруйновано. Але є громади такі як, наприклад, Жовква на Львівщині, які стали по суті гуманітарними хабами, і з перших днів повномасштабного вторгнення вони займалися тим, що перевозили гуманітарну допомогу, приймали її на кордоні, а ще розміщували переміщених осіб. Наша задача була показати, що є громади, яким сьогодні доводиться виконувати дуже різні функції, але вони всі об’єднані спільною такою метою – працюють на перемогу. І незалежно від ситуації, яка складається в тій чи іншій громаді, всі вони потребують міжнародної допомоги з багатьох питань».

Експертка наголошує, що мешканці німецьких громад підтримують Україну та дуже захоплюються героїзмом нашого народу, а ще дивуються почувши, що українці, у деяких регіонах, вже почали відновлювати свої міста та села.

«Вони дуже добре знають політичну ситуацію в країні, але, на жаль, мало знають про наші громади і регіони. Тому їм цікаво почути історії людей, приклади відновлення. Вони дивуються, коли розповідаємо, що процес реконструкції вже почався в деяких громадах. Ми пояснюємо, що люди не чекають закінчення війни, вони вже починають зараз рухатися вперед і для німців – це великий подих. Вони дійсно захоплюються і майже на кожній зустрічі питають чим саме, і як можуть допомогти. Розказують, що вони вже роблять на місцях і власне виявляють навіть інтерес поїхати до України зараз і подивитися на власні очі на ситуацію», – каже вона.

90% мерів німецьких міст під час зустрічей розповідали, що вони не вірили в повномасштабних вторгнення.

«І вони дійсно вибачалися перед нашою делегацією, перед мерами за те, що ігнорували певні факти, певну інформацію яка була, і з 2014 року. Україна наголошувала неодноразово про справжні плани Росії, і власне, вони вибачалися, за те, що проігнорували таку інформацію, і не вірили. Зараз вони виявлять повну підтримку і впевненість, що країна переможе. Вони дійсно можуть допомогти, поділитися власним досвідом, знаннями. І, звичайно, ми говоримо про більш конкретну допомогу вже зараз, ті речі, які зараз треба на місцях. Наприклад, певне технічне забезпечення: комунальна техніка, яку міста можуть зараз вже передавати своїм партнерським містам в Україні. Це і обмін спеціалістами. Тобто, це не тільки про матеріальні кошти, ми говоримо про майбутні плани вже зараз. Потрібно починати розробляти проекти в тому числі великі, такі проекти інфраструктурного значення і спільного виробництва, для того, щоби вже після перемоги починати ефективно їх імплементувати».

Деталі у відеосюжеті:

Візит очільників українських громад триватиме три дні.

Заплановано десятки зустрічей та спілкування з журналістами, під час яких очільники українських громад зможуть ще раз розповісти про агресію росії та про те, чому важливо підтримати та допомогти Україні у цій війні.

Адвокаційний візит організовано громадською організацією Мережа ANTS з метою – допомогти українським громадам встояти під час війни та знайти партнерів за кордоном для відбудови та обміну досвідом.

В умовах війни партнерство та дружба з європейськими муніципалітетами – це важливий інструмент, який допоможе відбудувати українські громади.

Поділитись в соцмережах