31.05.2023

Членство України в НАТО — гарантія стійкого миру

Членство України в НАТО є не лише втіленням закріплених у Конституції країни стратегічних зовнішньополітичних цілей, це ще і гарантія стійкого миру на всьому континенті.

На цьому очільниця Мережі «АНТС» Ганна Гопко наголосила під час Форуму громадянського суспільства.

«Також це можливості для відбудови, бо відкриття перемовин про членство – сигнал для інвесторів. Це те саме, як і статус кандидата. Я сподіваюся в 2023-му році будуть відкриті перемовини і щодо членства в ЄС. Це теж додаткові можливості, що стосуються реконструкції», – сказала вона.

Нині Мережа «АНТС» спільно з Міжнародним центром української Перемоги, Центром Протидії Корупції та громадською мережею «ОПОРА» розпочали нову кампанію, яка називається «Україна в НАТО 33-тя».

«Ми дуже сподіваємося, що після успішних адвокаційних зусиль з формування танкової коаліції, а потім F16, ця також матиме успіх. Чому це важливо? Тому що одна з тем нашої панельної дискусії – це перемога України. Ми повинні розуміти, що вже 10-й рік триває російська збройна агресія, ось уже більше року Росія чинить геноцид проти українців. Росія вже настільки адаптувалася до санкцій і продовжує нарощувати виробництво, зокрема, керованих бомб та вдосконалює дрони-камікадзе. Тому наше завдання на міжнародній арені – продовжувати домагатися у наших партнерів дати Україні більше зброї, зробити жорсткішими економічні санкції, приступити до реальної конфіскації активів не лише російських олігархів, а й Центробанку».

Гопко підкреслила, що фактично з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну Мережа «АНТС» спільно з партнерами з ГМ «Опора» та Центру протидії корупції створили у Варшаві Міжнародний центр української Перемоги. Тоді активісти адвокатували питання надання Україні натівських зразків зброї замість радянських, статус кандидата, та санкції для рф.

«У нас було чимало адвокаційних цілей. Зараз наш фокус – це відкрите запрошення України до членства в НАТО і питання конфіскації російських активів».

Ганна Гопко, як очільниця Мережі «АНТС» зазначила, що організації після повномасштабного вторгнення довелося дещо перепрограмувати діяльність. Так, окрім адвокації інтересів України на міжнародній арені, команда займається волонтерською діяльністю, підтримкою бібліотек, допомогою громадам, що постраждали від окупації або ворожих обстрілів та ін.

«Минулими вихідними ми спільно з виконавчим директором Василем Сегіним відвідали Миколаїв, де передали шість автомобілів у рамках гуманітарної допомоги і нашої співпраці з Тайванем. Перед тим ми закупили 70 ноутбуків для Херсонської ВЦА. Також намагаємося допомагати Збройним Силам України», – сказала вона.

Допомога громадам – важливий аспект діяльності організації. У цьому році було здійснено п’ять адвокаційних, ознайомчих візитів очільників українських громад у Нідерланди, Францію, Німеччину, Італію та Бельгію, які організували «АНТС» та Міжнародний центр української Перемоги. Такі візити допомагають налагоджувати прямі контакти з партнерами.

«На завершення хочеться сказати, що Мережа «АНТС» запускає один з важливих проєктів – це хакатони для місцевого самоврядування, оскільки це можливість допомогти залучати інвестиції через вдосконалення інноваційних Digital інструментів».

Поділитись в соцмережах