18.11.2022

Громадські організації пропонують підвищити акцизи на тютюнові вироби до рівня інфляції

Громадські організації пропонують додатково одноразово підвищити акцизи на тютюнові вироби до рівня інфляції.

Про це під час брифінгу заявив виконавчий директор ГО Центру громадянського представництва «Життя» Дмитро Купира, передає «Укрінформ».

«3 огляду на інфляцію в Україні, яка становить 31%, у 2022 році внаслідок повномасштабної війни доцільним є додаткове одноразове підвищення акцизу на тютюнові вироби до рівня інфляції. Згідно з чинним планом підвищення акцизів, так званого 7-річного плану, на тютюнові вироби акциз щороку зростає на 20%. Наша ідея полягає в тому, щоб підняти сумарний акциз у 2023 році до рівня інфляції, тобто 20% планових, плюс 10% чи 11%, щоб досягнути цього рівня інфляції», – зазначив Купира.

За розрахунками фахівців Світового банку, підвищення тютюнових акцизів, коли ціна за пачку сигарет зростає на 10%, сприяє зниженню споживання тютюнової продукції на 6-8% у державах з низьким та середнім рівнем доходу, до переліку яких входить Україна.

За даними Державної податкової служби України, за попередні 6 місяців (травень-жовтень 2022 року) надходження від акцизів на тютюнові вироби на 1,7 млрд грн більше за аналогічний період у 2021-му – 37,5 млрд грн проти 35,8 млрд грн відповідно.

«Зростання надходжень від акцизів на тютюнові виробів – це виграшна політика як для здоровʼя громадян, так і для уряду. Громадяни менше вживають шкідливу тютюнову продукцію через зниження цінової доступності, а бюджет отримує додаткові надходження завдяки підвищенню акцизів», – підкреслив керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів ANTS Ілля Несходовський.

Як повідомлялося, у 2021 році загальні акцизні збори державного бюджету від акцизів на тютюнові вироби зросли на 16% і досягли 63,5 млрд грн, згідно з даними Держказначейства. Такі надходження на 8,8 млрд грн більші, ніж у 2020 році та на 1,6 млрд грн перевищили план Міністерства фінансів України.

Поділитись в соцмережах