05.09.2022

Підприємствам, які постраждали внаслідок війни, потрібна підтримка держави

Уряду варто зосередитися на підтримці вже діючого бізнесу, який через війну призупинив діяльність та потребує коштів.

На цьому під час телемарафону «Єдині новини» наголосив керівник аналітичного відділу Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ілля Несходовський.

«В Україні є багато підприємців, які внаслідок війни отримали збитки і зараз не можуть запуститися. Це і як через руйнування приміщень та обладнання, так і через інші причини. Їм потрібна фінансова та інша підтримка від держави. От якраз на цьому моменті треба зосередитися, – каже Несходовський. – Звісно, варто сказати, що є можливість отримати кредити за дуже низькими відсотками завдяки  держпрограмі «Доступні кредити 5-7-9».

Експерт переконаний, що набагато легше запуститися бізнесу, що вже працював раніше, а зараз тимчасово призупинений, ніж створювати новий.

Щодо державної програми грантів на створення або розвиток власного бізнесу Ілля Несходовський наголошує: новий бізнес має більше ризиків, які треба враховувати перед тим, як його запускати.

«Тут важливо враховувати питання щодо доцільності створення нової справи. Новий бізнес має більше ризиків. Треба розуміти наскільки оцінена, наприклад, ніша, в якій той буде працювати. Чи буде мати попит продукція? Наскільки засновник підготовлений до того, щоб найняти працівників, взяти нове обладнання і т.д.», – коментує експерт.

Тому, реалізовуючи цю програму, держава повинна надавати не лише грошову, а і консультаційну допомогу.

«Ці консультації потрібні, щоб розуміти чи знає людина скільки податків треба заплатити, як наймати працівників. Саме тому держава повинна не просто давати гроші, а і підтримувати цих людей, надавати їм необхідну інформацію та консультації, наприклад з приводу банківських продуктів: якими вони є і якими можна скористатися. Те саме стосується питань фінансової та податкової грамотності».

Та попри всі ризики, експерт оцінює програму досить позитивно, проте зауважує, що потрібно зважувати всі ризики.

«У цілому, в такий складний час наявність даної програми допомагає людям не втратити віру у майбутнє, спонукає починати нову справу та діяти. Тому тут є позитив», – підсумував Ілля Несходовський.

Поділитись в соцмережах