Відбулася конференція «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та права людини – цивілізаційні виклики людству»

5-6 липня у Карпатах пройшла міжнародна конференція: «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та права людини – цивілізаційні виклики людству», яку організували МБО «Екологія-право-людина» та Мережа захисту національних інтересів «АНТС».

На відкритті заходу народний депутат Юлія Овчиннікова анонсувала заплановані парламентські слухання з приводу відновлення довкілля, а також повідомила про міжнародні переговори щодо закріплення права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в протоколі до ЄКПЛ.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник розповів, що за час війни вже 3 млн лісів знищено, на 20% об’єктів ПЗФ ведуться активні бойові дії, армія росії вчинила тисячі злочинів проти довкілля, 200 фактів екоциду. Збитки довкіллю України вже складають більше 200 млрд грн. В планах Міндовкілля активне використання програми ЄС LIFE, продовження реформи промислового забруднення, юридичної відповідальності. Також планується збільшення лісистості території України до 20%, створення нових рекреаційних об’єктів, 10 нових природоохоронних територій. Важливо також відновити систему моніторингу довкілля із доведенням її до стандартів ЄС, створити 140 об’єктів управління відходами європейського зразка. І звичайно запуск «зеленої» економіки в Україні.

Протягом двох днів експерти, громадські активісти та журналісти обговорювали ряд екологічних питань:

  • Зелене відновлення України в міжнародній перспективі
  • Довкілля як мовчазна жертва війни
  • Юридична відповідальність та механізми репарацій
  • Методології моніторингу та обрахування збитків
  • Міжнародні екологічні конвенції, як інструмент захисту довкілля
  • Три стовпи Оргурської конвенції під час російсько-української війни.

Наприкінці заходу було підведено підсумки та здійснено анкетування учасників міжнародної конференції. Кожному учаснику буде відправлено драфт резолюції за результатами міжнародної конференції для того, аби усі могли викласти свої міркування. Все для того, аби отримати якісну резолюцію, що відображатиме реальну співпрацю громадськості.

Поділитись в соцмережах