Дітям про війну: в Україні готується до друку книга «Діти повітряних тривог»

Видавництво «Видавництво» завершує ілюстрування книжки української письменниці Лариси Денисенко «Діти повітряних тривог». Вже цього літа видання з’явиться у продажу.

Про це, в інтерв’ю для проекту «Харизма.UA» розповіла власниця «Видавництва» Лілія Омельяненко. Книга «Діти повітряних тривог була написана фактично за день.

 

Початок

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, виявилося, що у нас немає достатньо літератури, яка б розповіла дітям про цю війну. Хоча зрозуміло, що вона у нас вже йде вісім років, яка задокументована, і декілька століть та, яка не задокументована. Тим не менше бракує книжок про те, як говорити з дітьми на такі теми», – каже вона.

«Написала її чудова Лариса Денисенко, яка є автором книжки «Майя та її мами». Лариса не могла виїхати з Києва, оскільки лишалася зі своїми хворими батьками. Під час повітряних тривог вони всі ховалися у коридорі своєї квартири. Можливості спускатися щоразу у бомбосховище не було, бо помешкання на досить високому поверсі. В один з перших днів повномасшабного вторгнення було багато повітряних тривог і Лариса майже увесь день просиділа в коридорі. Тоді вона і написала книгу «Діти повітряних тривог», – розповідає Лілія.

«Це книжка про дітей з різних міст України, які знаходяться в різних ситуаціях під час бомбардувань: що вони роблять в бомбосховищах, як переживають цю ситуацію. Дуже сильна книжка.»

Лілія Омельяненко | Власниця «Видавництва»

Ми вже фактично закінчили її ілюстрування і готуємо до друку. Ілюструє видання Олена Лондон. Ми розуміємо, що ця книга не для всіх. Можливо, для дітей, які це пережили, це буде травматичний досвід, або ж навпаки – та ситуація, коли вони її прочитають і відчують що не одні, бо є багато їх однолітків, які пережили те ж саме. Ця книжка була схвалена психологами. Інформація подана досить м’яко, щоб діти з певного віку могли її сприймати. Знаю, що в інших видавництвах також ведеться робота з підготовки до друку подібних книжок про війну.

Наша команда, уже працює над відзнятим відеоматеріалом. Слідкуйте за нашими анонсами аби не пропустити найхаризматичніші історії.

 

  • Відкрити доступ до екологічних даних, щоб можна було прогнозувати та робити розрахунки. Сьогодні ситуація з даними складна – закрито 22 реєстри та джерела даних. Тільки 11 доступні.
  • Проведення реформи промислового забруднення: прийняття законопроекту 60042, який включає впровадження інтегрованого дозволу, імплементацію Європейських НДТМ. Обов’язковий онлайн моніторинг, на найбільших промислових джерелах, викидів.
  • Реформа екологічного контролю. Без цього неможливо провести реформу промислового забруднення, як і решту екореформ. Тому якщо ми зараз відбудуємо промисловість, а вона не буде відповідати сучасним європейським технологіям та європейському законодавству, то іншого разу для їх проведення не буде», – підкреслив він.

 

Лілія Омельяненко

Коли почалося повномасштабне вторгнення, виявилося, що у нас немає достатньо літератури, яка б розповіла дітям про цю війну. Хоча зрозуміло, що вона у нас вже йде вісім років, яка задокументована, і декілька століть та, яка не задокументована. Тим не менше бракує книжок про те, як говорити з дітьми на такі теми

 

Лариса Денисенко

Ми розуміємо, що ця книга не для всіх. Можливо, для дітей, які це пережили, це буде травматичний досвід, або ж навпаки – та ситуація, коли вони її прочитають і відчують що не одні, бо є багато їх однолітків, які пережили те ж саме. Ця книжка була схвалена психологами. Інформація подана досить м’яко, щоб діти з певного віку могли її сприймати.

Поділитись в соцмережах