Тайра обговорила з депутатами Європарламенту питання звільнення цивільних незаконно полонених росією та допомогу ЗСУ

Українська парамедик Юлія Паєвська «Тайра», яка провела три місяці у російському полоні, під час виступу у Європараменті закликала європейську спільноту продовжувати тиск на росію з вимогою звільнити всіх українських полонених. Також вона наголосила, що країна-агресор має бути покарана за всі воєнні злочини.

«Два дні роботи в Європарламенті. Теми, що піднімались: полонені – прискорення обміну, умови утримання. Окуповані території – допомога нашим цивільним громадянам, медичне забезпечення, юридичний супровід, способи контролю дій окупантів. Допомога Україні і збройним силам. Зброя, ППО, фінансова підтримка держави. Визнання росіі країною-терористом Адресна допомога пораненим у лікуванні в найкращих клініках, консультації, оперування, протезування. Психологічна реабілітація цивільних і військових», – написала вона у «Фейсбук».

Візит волонтерки до Європарламенту організувала команда Мережі захисту національних інтересів «АНТС», на запрошення депутатів Європарламенту Раси Юкнявічене та ЕПП групи, за сприяння Представництва України при Європейському Союзі та Українського Хабу в Брюсселі.

«У квітні, коли Тайра перебувала у російському полоні, її донька була тут, у Брюсселі, і вона також виступала з трибуни із закликами звільнення незаконно полонених цивільних осіб, зокрема, парамедиків, медиків, жінок. Зараз Тайра сама здійснила схожий візит. Це був, у першу чергу, важливий символічний жест, коли ми показуємо, що ЄС і депутати своїм міжнародним тиском і підтримкою сприяють приверненню уваги до того, що росія незаконно утримує полонених, катує їх, створює нелюдські умови, зокрема і для жінок та дітей. А також показуємо що за допомогою тиску міжнародної спільноти вдалося звільнити з полону Тайру, – каже експертка Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Катерина Мусієнко. – Спочатку вона зустрічалася з  групою депутатів Європарламенту, проговорили питання, що стосуються полонених жінок та умов їх утримання, а також обговорювали нелегальне вивезення з окупованих територій українських дітей та їх всиновлення при живих батьках. Домовилися, що ці теми в Європарламенті будемо тримати в переліку актуальних та максимально згадувати у всіх резолюціях.

Потім був виступ у Європарламенті, де Тайра звернулася до усіх членів ЕПП групи, яка є найбільшою за чисельністю з 10-хвилинною промовою, яку депутати зустріли оплесками на знак поваги.

«Під час свого виступу волонтерка торкнулася багатьох тем. Вона ще раз наголосила на важливості визволення полонених, зокрема цивільних, які утримують незаконно і в нелюдських умовах. Деякі українці в російському полоні ще з 2014 року. Тайра розповіла про умови в яких країна-агресор тримає полонених, підкреслила важливість ухвалення спеціальної резолюції по трибуналу, адже росія має бути покараною і притягнутою до відповідальності за всі злочини. Ми очікуємо, що даний документ буде прийнято вже до кінця листопада. Вкрай важливо зробити спеціальний трибунал розслідування злочинів росії. Наголосила медикиня і на тому, що перемога можлива тільки за спільної підтримки міжнародної спільноти, і що Україні потрібно більше зброї. Наголосила вона і на потребі у підтримці цивільного населення. Адже через удари по критичній інфраструктурі українцям потрібні на зиму генератори та пункти обігріву. Тому важливо, щоб міжнародна спільнота мобілізувалася і в цьому плані, – розповідає учасниця «АНТС». – Далі була зустріч в Єврокомісії, з офісом комісара Кір’якідес. Говорили про роль Червоного хреста, доставку гуманітарної допомоги, доступ  гуманітарних місій до місць утримання незаконно полонених і т.д. Наголосили на можливості сприяння в розробці за ініціативи офісу комісара спеціальних протоколів для психологічної реабілітації тих, хто вийшов з полону та створена європейська програма для підтримки».

Відбулася зустріч і з президенткою Європарламенту, на якій Юлія Паєвська розказала свою історію перебування у полоні та наголосила на нелюдських умовах утримання, і підкреслила, що завдяки тому, що міжнародна спільнота чинила адвокаційний тиск, вона мала змогу повернутися додому.

Також відбулися зустрічі з депутатами Європарламенту Андрюсом Кубілюсом і Міхаелем Галлером, де домовилися про можливість реабілітації в Німеччині поранених та людей, що вийшли з полону і мають серйозні травми. Також є домовленість з литовським депутатом Петрасом Ауштревічусом про візит Тайри в Литву. Окрім того, була проведена потужна медіакампанія. Юлія Паєвська розказала свою історію західним виданням та наголосила, що безумовна капітуляція росії й повне визволення українських територій — це єдині прийняті умови для переговорів з москвою.

Поділитись в соцмережах