Ми сподіваємося, що танки «Леопарди» незабаром приїдуть в Україну – Марія Голуб

Фундаментальні зсуви у політиці Німеччини щодо підтримки України відбулися кілька місяців тому.

На цьому в ефірі 5 каналу наголосила експертка з євроінтеграції та двосторонніх відносин з ЄС, учасниця Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Марія Голуб.

«У Німеччині фундаментальний зсув відбувся декілька місяців тому, і це не тільки мова про те важке озброєння, яке вони довгий час відмовлялися надавати Україні, а потім все-таки це зробили. Я так розумію, що останньою крапелькою у цьому все-таки стало питання «Північного потоку-2», коли стало зрозуміло, що business as usual взагалі неможливий з рф, – сказала Марія Голуб. – Німеччина зрозуміла, що оскільки вона – країна №1 економіки ЄС, то вони мають не лише пишатися цим статусом, а це й певна відповідальність. Тому європейські політики й політичні кола Німеччини зробили заяву, що вони до business as usual повертатися не будуть. І це справді так. Роль Німеччини була ключовою, бо багато економічних процесів було зав’язано на рф. Зараз вони активно провадять політику заміщення й це стосується не лише енергетичних ресурсів, а й добрив, продуктів харчування. Я думаю, що ще не один такий неприємний посил російські дипломати й російське керівництво почують і від  Німеччини, і від інших європейських лідерів. Насправді ключове тут, щоб ці посили завершилися конкретними діями, особливо стосовно України. Нам від Німеччини потрібно ще більше зброї, потрібна лідерська позиція з питань відновлення України і питань відбудови критичної інфраструктури, яка зараз активно нищиться рф. Тому ми сподіваємося, що заяви пана Шольца будуть супроводжуватися конкретними документами і конкретною кількістю танків леопардів, які незабаром приїдуть в Україну».

Експертка також підкреслила, що тактика росії після програшу в Херсоні може бути максимально жорсткою.

«Вони не збираються пробачати нам успіхів на херсонському напрямку. Тут треба подивитися на скільки різною є тактики України і росії. Не секрет, що для звільнення Херсону знадобилися неабиякі зусилля наших збройних сил. Вони максимально намагалися робити наступальні операції такими, щоб не зачепити місцеве населення. Це знов ж таки ми довели всьому світу, що піклуємося про наших людей, а не тільки про звільнення територій. Росія обирає іншу тактику. Зараз вже ми бачимо посилилися обстріли й лівобережної України, яка тимчасово знаходиться під контролем рф. Так само очікуються масовані удари по нещодавно звільненому Херсону. Щодня чуємо інформацію про те, наскільки масованим було мінування цих територій, а не важко здогадатися, що першими, хто постраждає від цього це літні люди та діти. Відповідно ми зараз говоримо про те, що зараз треба максимально готуватися до таких ударів. Нам потрібно отримувати більше систем ППО, щоб ми могли закрити звільнені території й максимально продовжувати наступальні дії ЗСУ», – каже вона.

 

Поділитись в соцмережах