Україну вперше в історії обрали до Постійного Форуму ООН з питань корінних народів

Україна вперше була представлена до складу Постійного форуму ООН з питань корінних народів на період з 2023 до 2025 років.

«Це мегаважлива подія. Це дає Україні можливість продуктивніше обговорювати питання корінних народів, в тому числі тих, які проживають на окупованих агресором територіях і які під переслідуванням, знищенням на території РФ», – підкреслила засновниця Мережі захисту національних інтересів “АНТС” Ганна Гопко. Адже Кремль уже оголосив, що після спеціальної операції в Україні з денацифікаціі (знищення української націі) займеться “проблемними” регіонами.

Членом Постійного Форуму ООН з питань корінних народів від України обрано представника кримськотатарського народу, юриста-міжнародника Сулеймана Мамутова. Український кандидат здобув перемогу переважною більшістю голосів, обійшовши при цьому представника від рф.
Варто підкреслити, що росія вперше не була обрана до складу UNPFII. До цього вона понад два десятки років посідала місце за регіональною групою.
Постійний форум з питань корінних народів є допоміжним органом Економічної та Соціальної Ради. Його мандат передбачає обговорення питань корінних народів, пов’язаних з економічним та соціальним розвитком, культурою, охороною навколишнього середовища, освітою, охороною здоров’я та правами людини».

Поділитись в соцмережах